Samsung Gear S zaskoczył mnie już kilka razy swoimi funkcjami i możliwościami. Dzisiaj dowiedziałem się o czymś znanym ze świata smartfonów, ale nie myślałem że zegarki też tak mogą. Może brzmi to śmiesznie, ale tak, na Gear S możemy robić zrzuty ekranu. Tak, tego małego ekranu.

Do dzisiaj, kiedy patrzę na klawiaturę podczas pisania wiadomości na zegarku delikatnie się uśmiecham. Wygląda to świetnie, a z pomocą przeciągania po poszczególnych literach działa bardzo sprawnie. Żeby nie przedłużać, w dniu dzisiejszym dotykałem swój zegarek zdecydowanie częściej niż ostatnio. Szczególnie wieczorem. Zanim wyciągniecie jakiekolwiek wnioski pragnę wyjaśnić, że usłyszałem dziś o tym, że można robić zrzuty ekranu na zegarku Gear S. Próbowałem przez kilkanaście minut z przerwami i nic z tego. Udało mi się jednak skontaktować z Samsungiem i rozwiązania okazało się banalnie proste.

Przytrzymując przycisk home przeciągamy palcem od lewej krawędzi ekranu do prawej. Musimy uważać, żeby nie trzymać przycisku fizycznego zbyt długo bo włączy się menu od zarządzania zasilaniem. Jestem pewien, że szybko to opanujecie, a jeśli nie to u góry wpisu macie film przedstawiający tą operację. Takie zdjęcie, zrzut, znajdziemy w galerii i możemy go usunąć, ustawić na tapetę lub przesłać do urządzenia, z którym powiązany jest zegarek. Zastanawiacie się czy działa to na wszystkich poprzednich zegarkach. Spróbujcie następującej kombinacji. Naciskamy i puszczamy przycisk home w Gear 2. Od razu po tej operacji przeciągamy palcem od górnej lewej krawędzi do prawej górnej krawędzi. To wymaga chwilę wprawy, ale jestem pewien, że Wam się uda? Nie wiem czy działa to w przypadku wszystkich urządzeń, ale podejrzewam, że tak. Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Jak zrobić zrzut ekranu na Samsungu Gear S? My już wiemy!”

 • Blee
  5 listopada 2014 at 23:26

  Nie da sie, chyba ze zle cos robie 🙂

  • 6 listopada 2014 at 23:49

   Musi się dać. Spróbuj jeszcze raz tak jak Robert pokazał to na filmie. U mnie działa

 • Px
  6 listopada 2014 at 09:48

  Ja chcę taką klawiaturę do Gear2

 • Łukasz
  8 listopada 2014 at 22:48

  Mi się nie udaje zrobić w Gear2.

 • swiezak
  10 listopada 2014 at 13:18

  Co to masz za tapetę i widgety na ekranie startowym w Gear s? Gdzie takie coś pobrać? 🙂