Jeśli chodzi o aktualizacje telefonów do najnowszej wersji systemu Android, do tej pory było tak, że właściciele Nexusów cieszyli się nimi krótko po premierze. Natomiast użytkownicy innych urządzeń, tzw. „nakładkowców”, tęsknym wzrokiem wyczekiwali update’u od producentów. Oczekiwanie niektórych przypominało nawet niemożliwe do spełnienia marzenia, niczym Oskar w rękach Leonardo DiCaprio. Wygląda na to, że wraz z pojawieniem się Androida Lollipop dużo się w tej kwestii zmieni. Ba! Już się zmienia.

Już w dniu premiery Androida 5.0, firma HTC ogłosiła, że kilka modeli otrzyma aktualizację w ciągu 90 dni od oficjalnego pojawienia się nowego systemu. Niedawno Kamil informował o testowej wersji oprogramowania dla Samsunga Galaxy S5. Pojawimy się także informacje o tym, że lizak pojawi się również na Galaxy S4. Pierwsze, testowe wersje Androida Lollipop otrzymali już także wybrani użytkownicy Moto X 2014.

Android 5.0 Lollipop na LG G3
Android 5.0 Lollipop na LG G3 / fot. Phandroid

 

Teraz przyszła kolej na LG. Koreański producent był do tej pory mocno krytykowany za słabe wsparcie swoich urządzeń. Najwyraźniej lekcje zostały odrobione i LG chce się w tej kwestii poprawić. Dziś na oficjalnej stronie producenta pojawiła się informacja, że aktualizacja LG G3 do Androida 5.0 rozpocznie się w tym tygodniu, a więc właściciele tego modelu już od poniedziałku mogą wypatrywać stosownego komunikatu na swoich urządzeniach. Co więcej, pierwszym krajem, w którym update się pojawi będzie Polska. W dalszej kolejności otrzymają ją użytkownicy w innych krajach. To, jak najnowszy Android prezentuje się na LG G3 możecie zobaczyć na poniższym wideo.

https://www.youtube.com/watch?v=QyaCT99-SYY

W tym momencie nie można wspomnieć o Google i jego aktualizacjach dla serii Nexus. Premiera nowego systemu odbyła się w połowie października. Pierwotnie Nexusy miały otrzymać go już kilka dni temu, ale proces ten został przeniesiony na 12 listopada. Oficjalną przyczyną są problemy z poważnym drenażem baterii podczas połączenia z siecią WiFi.  Zgodnie z tym, o czym pisałam powyżej, wygląda na to, że to nie urządzenia od Google jako pierwsze otrzymają aktualizację. Jest to spore zaskoczenie i w sieci pojawiają się głosy Nexusowców niezadowolonych z tego faktu.

Jakiś czas temu Nexusy straciły swoją przewagę nad resztą urządzeń, jeśli chodzi o „czysty system”, bo ich mocnym konkurentem została seria Moto X. Teraz tracą swoje kolejne atuty – najpierw niską cenę, teraz szybkie aktualizacje. Jak myślicie, czy Google przez to samo pozbawi się zaufania dotychczasowych, zadowolonych fanów serii Nexus?

źródło:  LG

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Aktualizacja LG G3 do Androida 5.0 już w tym tygodniu!”

 • Jędrzej Małkowski
  9 listopada 2014 at 18:27

  Wszystko ok, tylko warto by było wspomnieć że opóźnienie z aktualizacją Nexusów wiąże się z poważnym błędem dotyczącym szybkiego rozładowywania baterii przy włączonym Wi-Fi.

  • Patrycja Wąsik
   9 listopada 2014 at 18:52

   Celna uwaga, dodałam wzmiankę.