Ostatnio seria Lumia doczekała się rewolucyjnych zmian, a to wszystko za sprawą zmiany brandingu – już nie będzie to Nokia, a Microsoft. W dodatku większość modeli ma fabrycznie Windows Phone 8.1 i oczekuje na aktualizację do wersji 10, która jest obecnie w fazie testów. Wczoraj informowaliśmy Was o nadchodzącym low-endzie od amerykańskiego giganta, czyli Lumii 535, ale jak się okazuje, nie będzie to jedyna nowość w ofercie smartfonów z Windows Phone.

Na konferencji, która będzie miała miejsce już 11 listopada poznamy podobno tabletofon od Microsoftu – Lumia 1330, który ma być następcą modelu 1320. Podobnie jak w poprzedniku, również tutaj dostaniemy do dyspozycji 6-calowy ekran, który najprawdopodobniej będzie się charakteryzować rozdzielczością HD. Smartfon ma być napędzany przez Snapdragona 400, a użytkownik zapewne dostanie do swojej dyspozycji 8 GB pamięci wbudowanej, którą będzie można bez najmniejszych problemów rozbudować o kolejne 64 lub nawet 128 GB. Moim zdaniem ilość pamięci operacyjnej pozostanie niezmieniona względem Lumii 1320, więc SoC Qualcomma zostanie wsparty przez 1 GB pamięci RAM.

Całością ma zarządzać Windows Phone 8.1 z Lumia Denim. Pojemność baterii, jak sądzę, wzrośnie o 100 mAh i wyniesie 3500 mAh. Mówi się też, że otrzymamy dwa aparaty – tylny o rozdzielczości 5 lub 8 Mpix oraz przedni 5 Mpix. Myślę, że będzie to ciekawa propozycja ze średniej półce cenowej, bo liczę na mądrą wycenę tego tabletofonu  przez Microsoft.

Microsoft Lumia 1330
Microsoft Lumia 1330? / fot. weibo

 

Microsoft Lumia 1330 może zrobić zamieszanie na rynku, aczkolwiek wszystko zależy od ceny i ostatecznych parametrów. Szkoda, że aktualnie mamy bardzo skromne informacje na temat specyfikacji tego telefonu. Osobiście uważam, że będzie to interesująca oferta dla fanów Windows Phone oraz osób, chcących wypróbować inny system niż Android czy iOS. Bylibyście zainteresowani kupnem tego urządzenia?

źródło: WindowsBlogItalia przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *