Tyle ile smartfonów, tyle coverów, albo i więcej. Nasze gusta się zmieniają zarówno jeśli chodzi o telefony jak i sposób ich prezentacji. Kiedyś wierzyłem tylko we wsuwki, które przez wiele lat były dla mnie niezastąpionym sposobem na bezpieczeństwo i klasyczny wygląd produktu. Takim jakim go producent stworzył. Kilka lat temu rzeczywiście nie mieliśmy dużego wyboru, a rozwiązania powtarzane co roku robią się niewątpliwie nudne. Tym razem Samsung przygotował coś naprawdę bardzo ciekawego dla użytkowników Samsunga Galaxy Note 4.

Kiedy do Samsunga Galaxy S III zaprezentowano Flip Cover uważałem to za bardzo dziwaczne rozwiązanie. Owszem chronimy ekran za pomocą zamykanej pokrywy, ale co dalej? Sam cover, podobnie jak dziś pogrubiał urządzenie, ale nie dawał nam żadnej przewagi nad klasyczną wsuwką. Kiedy pierwszy raz przy Samsungu Galaxy S4 otrzymałem jako gratis S View Cover zacząłem doceniać to rozwiązanie. Małe okno faktycznie przydawało się przy odbieraniu połączeń, sprawdzaniu powiadomień czy porannym wyłączaniu budzika. Kolejne Galaxy zaczęły dodatkowo wykorzystywać powierzchnię okna w jeszcze bardziej sprawny sposób, pozwalając na czytanie wiadomości, a w Note 4 rozbudowano to jeszcze bardziej.

LED Flip Wallet to połączenie dwóch pomysłów, które rzeczywiście mogą się spodobać. Sama nazwa Flip Wallet nie oznacza nic więcej niż to, że pod ruchomą klapką mamy miejsce na kartę kredytową, prawo jazdy, dowód osobisty czy niewielką ilość banknotów (znamy to już od Galaxy S III), ale ten subtelny dodatek LED sprawia, że pokrowiec staje się niesamowitym gadżetem. Sam cover wykonany jest z materiału, który jest nieco chropowaty i mieni się odbijając światło. Wygląda to bardzo ciekawie i wbrew pozorom poważnie. Nie, to nie jest faktura w stylu Swarovski więc spokojnie. Sam pokrowiec jest identycznych wymiarów jak S View Cover i dzięki swojej grubszej tylnej klapce chroni aparat przed zarysowaniem. Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze.

Nie udało mi się dowiedzieć ile dokładnie diod występuje w tym pokrowcu, ale jest ich wystarczająca ilość, żeby w prosty, graficzny sposób przedstawiać nieodebrane połączenia, wiadomości SMS czy godzinę. Ciekawe animacje, które temu towarzyszą możecie zobaczyć na filmie u góry wpisu. Po naciśnięciu przycisku zasilania pojawi nam się informacja o godzinie. W momencie kiedy otworzymy i zamkniemy przednią pokrywę, pokrowiec wyświetli wszystkie powiadomienia. Oczywiście w momencie kiedy ktoś do Nas zadzwoni, diody ułożą się w kształt słuchawki i prostą animacją będą informować Nas o przychodzącym połączeniu. Nawet podczas ładowania telefonu mamy informację na etui – diody pokazują proces ładowania, ale też stan naładowania w procentach.

Nie znalazłem nigdzie informacji odnośnie sugerowanej ceny pokrowca, ale w sieci bez problemu znajdziecie ten model w kilku kolorach w cenie około 200 złotych. Uważacie to za lepsze rozwiązanie niż S View Cover? Design kosztem funkcjonalności i ilości wyświetlanych treści? Jesteście zainteresowani tym etui czy może do swojego Note’a 4 wybierzecie S View Cover lub standardowy Flip Wallet?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 replies on “Jak sprawuje się LED Flip Wallet dla Samsunga Galaxy Note 4? My już sprawdziliśmy”

 • Adam
  13 listopada 2014 at 22:12

  Genialnie się prezentuje ale niestety na razie zatrzymałem się ze względów finansowych na Note 2 tylko dlatego że za 2 lata ten telefon dalej będzie miał świetną specyfikację a jego cena będzie zdecydowanie bardziej przyjazna dla oka 😀 i portfela

 • cmurek
  13 listopada 2014 at 22:29

  Jestem ciekaw i prosił bym autora o sprawdzenie etui w warunkach silnego nasilenia światła. Oczywiście jesień nie ułatwi nam tego zadania lecz myślę, że można by taki test w jakiś kreatywny sposób zrealizować 🙂 było by słabo gdyby powiadomienia znikały wśród słonecznych promieni 🙂

 • Zenielon
  17 listopada 2014 at 16:15

  Nie wiem jak ten model, ale S Charger View Cover do N4, ma jedna bardzo powazna wade. Bez niego moj telefon wazy 177g, z nim 240g. Ponad 60g dodatkowej masy z tytulu pokrowca to chyba lekka przesada ?

 • Glaos
  21 listopada 2014 at 13:39

  Najładniejszy cover od samsunga. Te z okienkami są tandetne i wyglądają wieśniacko.

  • andre
   21 listopada 2014 at 18:39

   Gdzie można go kupić?

 • Michaś Koszczeszyn
  27 listopada 2014 at 20:39

  Dobra Notka 😉 Robercie.

 • Rafał
  2 grudnia 2014 at 17:14

  kiedy będzie dostępny?

 • zwodzik
  3 grudnia 2014 at 14:30

  a wiadomo coś o podobnym etuii dla S5??

  • 3 grudnia 2014 at 16:11

   Nie wiadomo i wątpię, by takie się pojawiło. Pewnie do Galaxy S6 będzie 😉

 • NudnyNick
  22 lutego 2015 at 15:10

  Wygląda jak damski portfel, mie osobiście odrzuca coś takiego.

 • Zomb
  17 grudnia 2015 at 19:48

  Mam i generalnie jestem happy jednak podstawowa wada to ze etui nie zawiera modułu do ładowania bezprzewodowego. Jak na taką grubość i wagę i to ze i tak ma styki mogli dodać.

 • Tomasz Kosicki
  1 kwietnia 2016 at 15:26

  Witam. Przy zamkniętej klapce telefon jakby z opóźnieniem przekazuje maile/sms i inne powiadomienia z aplikacji. Czy można to jakoś ustawić aby to odbierać czy trzeba mieć otwartą klapkę?