Praca w sklepie z elektroniką użytkową ma taki plus, że można zaobserwować jak zmienia się sytuacja na rynku. Klienci coraz bardziej przekonują się do tabletów z Windowsem, jeśli poszukują urządzenia nie tylko do rozrywki, ale też do pracy. Ja sam się o tym przekonałem, gdy kilka miesięcy temu zostałem szczęśliwym posiadaczem 8-calowego Dell’a Venue Pro. Ile może kosztować tablet z kafelkami? Okazuje się, że niedużo, o czym przekonuje nas Allview. 

Allview śmiało wkracza na mobilny rynek prezentując kolejne urządzenie. Tym razem nie jest to jednak smartfon z systemem Android, a tablet z Windowsem. I to bardzo ciekawy tablet. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – to chyba najtańszy tablet z kafelkami na rynku, a na pewno najtańszy jaki znam ja. Producent wprowadził do swojej oferty model Allview Wi7, który został wyceniony na 299 złotych. Co otrzymujemy w tej cenie?

Biorąc pod uwagę fakt, że tablet kosztuje tyle co czytnik e-booków  (i 10-krotnie mniej niż Galaxy Note 4 w przedsprzedaży), okazuje się, że oferuje całkiem sporo. Jak wskazuje na to nazwa, wszelkie treści są wyświetlane na 7-calowym ekranie TFT o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Tablet działa w oparciu o system Windows 8.1 z Bing, a za płynną pracę jest odpowiedzialny czterordzeniowy układ Intel Atom Z3735G, gdzie szybkość rdzeni osiąga maksymalnie 1,83 GHz i 1 GB pamięci RAM. Do procesora nie mam żadnych zastrzeżeń, lecz pamięci operacyjnej mogło być więcej. Obawiam się, że 1 GB na Windows’a to jednak trochę za mało. Ponadto, tablet posiada 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy za pomocą kart microSD (do 32 GB). Cena pozwoliła też na umieszczenie dwóch aparatów – 2 Mpix z tyłu i VGA tuż nad ekranem. Choć rozdzielczość aparatów jest niska jest to miły aspekt, biorąc pod uwagę, że większość tanich tabletów w ogóle nie ma możliwości robienia zdjęć.

To jednak nie wszystko. Za niecałe trzy stówki nie mamy tylko samego tabletu. Warto zaznaczyć, że razem z Alleview WI7 otrzymujemy roczną subskrypcję na pakiet biurowy Microsoft Office 365 Personal (sama cena pakietu to prawie 200 złotych) i aż 1 TB własnej przestrzeni na dysku OneDrive. Nieźle co?

Tablet Allview WI7 jest obecnie dostępny w przedsprzedaży i można go zamówić za 299 złotych na stronie producenta (link w źródle), a wysyłka urządzeń przewidziana jest na 26. listopada. Tablet jest świetną propozycją dla osób, które szukają poręcznego urządzenia, które sprawdzi się w zadaniach biurowych czy szybkim przeglądaniu Internetu. Sam jestem ciekaw jak WI7 sprawdza się w praktyce, szczególnie w porównaniu do nieco droższych modeli. Może będzie mi dane go przetestować? Co Wy na to, Allview?

źródło: Allview

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *