Samsung Galaxy Note 3 to zeszłoroczny flagowy tabletofon Koreańczyków. Oczywiście ten model doczekał się już następcy w postaci Note’a 4, jednak nadal jest to ciekawa propozycja dla osób szukających smartfona z dużym ekranem. Niedawno informowaliśmy Was o testowanym właśnie Androidzie Lollipop dla S4. Jak się okazuje, również dla SM-N900x jest już testowane nowe oprogramowanie. Czy jest na co czekać?

Android 5.0 jest bez wątpienia sporym krokiem naprzód. Nowa wersja systemu wprowadza naprawdę sporą liczbę zmian, chociażby nowy kompilator typu Ahead-Of-Time, czyli ART czy też odświeżony wygląd interfejsu. Wszystko na to wskazuję, że Samsung Galaxy Note 3 otrzyma najnowszą wersję nakładki TouchWiz. Moim zdaniem jest to genialna decyzja giganta, który pokazuje, że również starsze urządzenia mogą otrzymać część nowości z ich następców. Modernizacjom podległo większość aplikacji. Od teraz kolorem przewodnim w nakładce Koreańczyków będzie biały, a nie jak w dotychczasowych Samsungach, czarny.

Warto tutaj wspomnieć, że znaczącym zmianom został poddany Tryb Wielu Okien, który stał się jeszcze bardziej funkcjonalny. Kojarzycie MultiWindow z Note’a 4? Również na starszej generacji tego tabletofonu będziemy mogli skorzystać z odświeżonego rozwiązania. Zresztą reszta nowych elementów była już do zobaczenia na prezentacji Androida 5.0 dla Galaxy S4. Uważam, że zapowiada się bardzo dobra aktualizacja, która wniesie spory powiew świeżości do koreańskich flagowców z 2013 roku.

Według mnie, proces aktualizacji Samsunga Galaxy Note 3 do Android 5.0 rozpocznie się pod koniec grudnia lub na początku 2015 roku. Sądzę, że równolegle Koreańczycy wypuszczą update dla S4. Bez wątpienia nowa wersja systemu oraz nakładki jest powodem, aby czekać na Lollipopa. Czekacie na aktualizację dla Note 3, czy może rozważacie przesiadkę na nowszy model?

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 replies on “Android 5.0 Lollipop na Samsungu Galaxy Note 3? Wiemy jak wygląda i działa!”

 • tomekk33 .
  19 listopada 2014 at 22:08

  Nie podoba mi się. Białe settings zamiast czarnego, które wg mnie wyglądało lepiej i zużywało mniej baterii, brak możliwości przesuwania menu settings :/ Dziwne posunięcia, najpierw wprowadzają coś fajnego, w następnej wersji z tego rezygnują. Poza tym nie zauważyłem większych różnic w stosunku do 4.4.

  • 20 listopada 2014 at 00:15

   Co racja to racja. Czarny kolor tła w ustawieniach i możliwość przesuwania się między kartami powinien zostać. Nie mniej, to testowa wersja, więc może to być jeszcze zmienione. Mam taką nadzieję…

 • bndk
  19 listopada 2014 at 22:19

  Pierwszy android, który mi sie nie podoba. Ten styl po prostu mi nie podszedł, za dużo minimalizmu i kolorów 🙁 Zawiodłem się

 • marcinek
  20 listopada 2014 at 08:45

  Znając Plusa, na koszerne, brandowane i nie rootowane telefony albo nie przyleci w ogóle, albo za rok. KitKata dostałem w kwietniu ze wszystkimi bugami (bateria, lagi na lock screen, usługi w tle zżerające całe cpu). poprawkę, po której jest ok, jakiś miesiąc temu. Jak mi się pojawi aktualizacja to poczekam ze dwa miesiące i poczytam co ludzie o tym piszą. A potem jeszcze dwa żeby sprawdzić jak to działa z naszym corpo-shitem (Maas360) i dopiero zainstaluję.

  • ravagehd
   2 stycznia 2015 at 20:46

   Debrand bez utraty gwarancji i po problemie 😉

   • marcinek
    5 stycznia 2015 at 11:57

    A jak się robi taki „debrand”. Odin? A co z knox’em. Note 3 ma ten cholerny bezpiecznik, który się przepala po wgraniu fw „od kuchni” i knox’a szlag trafia.

    • 5 stycznia 2015 at 19:47

     Polecam nasze Poradniki. Tam masz wszystko opisane. Ostatnio poradnik był o zdebrandowaniu Galaxy Note 4. Podobnie robisz to z Note 3, tylko odpowiedni plik trzeba ściągnąć.