Trochę czasu minęło. Może i nawet za dużo, ale część z Was nadal bedzie zainteresowana, bo pojawił się smartfon, który ewidentnie wyróżnia się na tle innych. Chociaż specyfikacje i testy zagranicznych portali poznaliśmy już dawno temu, to czas teraz na dostępność w naszym kraju. Tak, Samsung Galaxy S5 Active będzie dostępny w Polsce, choć wcześniej nic na to nie wskazywało.

W porównaniu do standardowej wersji Galaxy S5 zachodzą pewne różnice jak fizyczne przyciski pod ekranem, brak skanera linii papilarnych czy trochę bardziej wzmocniona obudowa. To co jednak najważniejsze w tym urządzeniu to norma MIL-STD-810. Smartfon oprócz wsparcia standardu IP67, który podobnie jak w S5 zapewnia możliwość zanurzenia urządzenia do metra głębokości przez 30 minut, to jest dodatkowo odporny na wstrząsy, upadki i uszkodzenia mechaniczne. Z pewnością więc wytrzyma więcej niż flagowiec w standardowej wersji czy większość innych smartfonów.

Samo urządzenie nie jest tanie, ale z drugiej strony nie kosztuje tyle, co flagowiec na starcie. Przypomnę, że Galaxy S5, gdy tylko pojawił się w sprzedaży został wyceniony na 2999 złotych, a w zestawie przedsprzedażowym znajdował się też jeden ze smart-zegarków. Kwota na poziomie 2219 złotych za Galaxy S5 Active to tylko nieco wyższa cena niż ta z którą urządzenie debiutowało w Stanach Zjednoczonych (ok. 700 dolarów) i wyższa niż cena, jaką teraz przychodzi nam zapłacić za standardowy model.

Samsung Galaxy S5 Active od dzisiaj powinien być  dostępny w sprzedaży w sklepach Samsung Brand Store i na pewno można już go zdobyć w poznańskim salonie. Zainteresowani?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy S5 Active dostępny w Polsce. Znamy cenę!”

  • Marek Ciesielski
    25 listopada 2014 at 19:21

    no a w sumie to czym ten model się różni poza wyglądem obudowy, jednym, przyciskiem i brakiem lini papilarnych?