Zwykłe telewizory to już za mało. Dziś kiedy większość z Nas sięga do internetu zamiast do programu naszego operatora kablówki czy telewizji cyfrowej jeszcze większe znaczenie mają rozwiązania smart w naszym telewizorze. Nowe Smart TV w połączeniu z żyroskopowy pilotem stanowią idealne połączenia i dają nam pełną kontrolę nad tym co i kiedy oglądamy.

Mijają już czasy kiedy w trakcie reklam telewizyjnych bezsensownie snujemy się po kanałach i szukamy czegokolwiek, żeby zabić czas. Funkcja Multi-Screen w telewizorach Samsung pozwala na robienie kilku rzeczy naraz. Podczas nurtujących Nas przerw możemy przejrzeć strony WWW czy oglądnąć, krótki film na YouTube. Wszystko to możemy obsłużyć za pomocą multimedialnego pilota reagującego na ruch naszej dłoni z pomocą czujnika żyroskopowego. Smart TV to również aplikacje, gry oraz niesamowita baza filmów w rozdzielczości Full HD oraz Ultra HD. Kinoplex VOD to stale poszerzająca się oferta filmów w ramach, której możemy obejrzeć takie produkcje jak: Sierpień w hrabstwie Osage czy Transcendencja.

Żyroskopowy pilot został stworzony w ten sposób by w jak najbardziej smukłej postaci oferować jak najwięcej. Innowacyjny wskaźnik ułatwia poruszanie się po stronach internetowych i zaznaczanie poszczególnych elementów. Koniec z wybieraniem odpowiednich miejsc kursorami i klikaniu w nieskończoność. Panel dotykowy działa identycznie jak touchpad w laptopie i to za jego pomocą niezwykle szybko będziemy przełączać się między poszczególnymi aplikacjami. Wyszukiwanie głosowe pozwala na wykonanie wielu czynności za pomocą jednego przycisku aktywacji funkcji głosowej. Szybkie przewijanie, aktywacji trybu piłki nożnej czy wspomniany wcześniej Multi-Screen są zawsze pod ręką. Samsung postawił również na rozgrywkę na telewizorze bez konieczności użycia jakichkolwiek dodatkowych urządzeń. Pierwszą z gier, która w ten sposób może umilić Nam czas w domu jest znana produkcja Need For Speed Most Wanted. Nie samą rozrywką i zabawą człowiek żyje, a najlepszym przykładem jest współpraca Samsunga z Operą we Wiedniu. Relacje z tych niesamowitych wydarzeń muzycznych można oglądać bezpośrednio Kinoplex VOD w rozdzielczości FHD oraz UHD. Liczba dostępnych rozwiązań na nowych telewizorach Samsung pokazuje, że nie jesteśmy skazani na to co pojawia się programie telewizyjnym i to My tworzymy telewizję w naszym domu, a nie na odwrót.

Źródło informacji i zdjęć: Samsung

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Cały Świat w naszej dłoni dzięki Samsung Smart TV”

 • zibi
  26 listopada 2014 at 21:53

  Wszystko się zgadza ale za taką rozrywkę trzeba nieźle zabulić, a wcześniej zarobić .

 • kielczeg
  26 listopada 2014 at 22:05

  Niestety nie jest tak ślicznie jak Robert piszesz. O ile nie bazowałeś wyłącznie na materiałach promocyjnych Samsunga to dobrze wiesz, że Multiscreen na 4 okna to chwyt marketingowy. Brak współpracy modułów CI+ skutecznie uniemożliwia skonfigurowanie Warto obejrzeć co w następnym kroku sprawia, że maksymalnie możemy odpalić tylko 2 okna w Multiscreen. Tryb Piłka Nożna ma ultra-nienaturalne kolory i sam w sobie sprowadza się do nagrywania meczu z możliwością ustawiania ręcznych bądź automatycznych markerów. Sam pilot obsługuje funkcje żyroskopu w bardzo małej liczbie aplikacji. W pozostałych można zapomnieć o wskaźniku i przygotować sie na standardowe klikanie. Dodatkowo w aplikacji UHD VOD na dzień dzisiejszy jest 14 filmów. Jedna gra, kilka filmów, pare aplikacji i pilot w nowej postaci to nie jest cały świat. O ile Samsung chce utrzymać rolę przodownika w smart tv i faktycznie wkroczyć w ere nowego wymiaru telewizji to musi kontynuować obraną ścieżke prowadzącą do streamingu 4k i łatwego dostępu do treści multimedialnych na tv.

  • zibi
   27 listopada 2014 at 18:09

   Na czym opierasz swoje spostrzeżenia. Czy jesteś w posiadaniu tego modelu, a może gdzieś go testowaleś czy tylko z opisów i opinii innych użytkowników. Odpowiedz jestem bardzo ciekaw .

   • kielczeg
    28 listopada 2014 at 18:43

    Ani w tekście ani w Twoim poście nie jest sprecyzowany model. Nie mniej nie są to spostrzeżenia z testów czy też bazujace na opisach i opiniach osób trzecich.

    • zibi
     28 listopada 2014 at 18:55

     Oczywiście chodziło mi o uh 8500,ale dzięki.W takim razie skąd posiadasz tę wiedzę ?