System Tizen niewątpliwie jest systemem widmo. Znika i pojawia się, jak na przykład w Samsungu Z. Jeszcze nie tak dawno mieliśmy plotkę, że Tizen zasilający budżetowy smartfon Samsung Z130H ukaże się w listopadzie. Jak wiemy tak się nie stało. Po kilku dniach pojawiły się kolejne informacje odnośnie tego urządzenia, a następnie mogliśmy zobaczyć sporo screenów z systemu Tizen 2.3. Teraz dotarły do nas informacje ze wschodu, że premiera systemu Tizen wraz z tanim smartfonem ma odbyć się na początku grudnia.

Jak informuje jedna z gazet w Korei Południowej, a tym samym powtarza tą samą plotkę, którą już jakiś czas temu wypuściła, że firma Samsung ogłosi smartfon z Tizenem – Samsung Z1 – już 10 grudnia podczas konferencji. Podobno urządzenie ma nie przekroczyć 100 dolarów i w pierwszej kolejności ma zadebiutować na rynku Indyjskim. Cena jest dosyć odważna, ale musimy pamiętać, że nie jest tak, że Koreańczycy sprzedają dobry sprzęt za niską cenę. Jak na dzisiejsze czasy, specyfikacja jaka do tej pory wyciekła jest naprawdę słaba. Niektóre smartfony z niskiej półki mają lepsze parametry. Mówimy o 4-calowym wyświetlaczu w rozdzielczości 480 x 800 pikseli, głównym aparacie 3,2 Mpix i przedniej kamerce w rozdzielczości VGA, dwurdzeniowym procesorze taktowanym 1,2 GH, 512 MB pamięci operacyjnej RAM, wersji Dual SIM i łączności 3G i Wi-Fi.

Sami widzicie jak odpychająca jest ta kombinacja. Mam nadzieję, że Tizen jest zoptymalizowany na tyle, aby można było wykonać płynnie podstawowe zadania. Mam także nadzieję, że teraz Samsung po oficjalnym zaprezentowaniu nie wycofa tego smartfona, jak to miało miejsce w przypadku urządzenia Samsung Z w Rosji. Przypominam, że system Tizen jest już obecny na rynku. Jak na razie jest w urządzeniach noszonych takich jak Samsung Gear, Gear 2, Gear 2 Neo i Gear S, ale to kwestia czasu jak pojawi się na innych urządzeniach.

Czekacie na smartfon z systemem Tizen od Samsunga?

źródło: Reuters przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung wkrótce pokaże smartfon z systemem Tizen. Ciekawi kiedy?”

  • GrubyMurzyn
    1 grudnia 2014 at 17:53

    Przecież Gear Fit wcale nie jest oparty na Tizenie:)