Samsung Z1 – budżetowy smartfon oparty na systemie Tizen – zbliża się do swojej premiery. Tak wynika z najnowszych informacji jakie mogliśmy poznać w ostatnim czasie. W ubiegły weekend przed świętami pojawiła się wiadomość, że smartfon ma pojawić się już w pierwszym miesiącu nadchodzącego roku, o czym zresztą pisaliśmy tutaj. Dzisiaj mamy dla Was kolejną garść informacji odnośnie tego modelu.

Dzięki jednemu z użytkowników Twittera, możemy podziwiać Samsunga Z1 na zdjęciach o bardzo dobrej jakości jeszcze przed oficjalną premierą. Wygląda na to, że Koreańczycy teraz bardziej skupią się na wydaniu smartfonu z Tizenem, niż było to w przypadku Samsunga Z. Gdy zobaczyłem zdjęcia odniosłem wrażenie, że Samsung nie przyłożył się zbytnio do samego wyglądu urządzenia. Choć trudno wymagać jakiś powalających rezultatów odnośnie budżetowych słuchawek, to uważam, że powinni choć troszkę się wysilić i zmniejszyć ramki wokół ekranu. Smartfon wygląda brzydko i działa odpychająco. Jedynie cena może uratować Z1, a ta z kolei jest bardzo zadowalająca. Przypuszcza się, że nie powinna przekroczyć 320 złotych. Czy tak będzie również w Polsce (jeśli się pojawi)? Trudno powiedzieć.

Najnowsze zdjęcia utwierdzają nas w przekonaniu, że urządzenie jest już gotowe do wejścia na rynek i już wkrótce powinniśmy go zobaczyć. Powinno to się stać 18 stycznia, a pierwszym krajem gdzie pojawi się nadchodzący budżetowiec od Samsunga mają być Indie. Następnie Samsung Z1 pojawi się w Chinach i  Korei Południowej.

Samsung Z1
Samsung Z1 / fot. @MAHESHTELECOM

 

Chyba każdy się ze mną zgodzi, że to czas nie najlepszy. W tym czasie pojawi się dużo smartfonów z niskiej, ze średniej i wysokiej półki cenowej, a konsumenci będą mieli w czym wybierać. Z pewnością znajdą się też tacy, co stwierdzą, że lepiej dołożyć parę złotych i kupić coś lepszego. Myślę, że premiera Z1 przed świętami byłaby lepszym rozwiązaniem. Czy Z1 odniesie sukces? Okaże się już za kilka tygodni.

Samsung Z1
Samsung Z1 / fot. @MAHESHTELECOM

 

Samsung Z1 posiadać ma 4-calowy ekran o rozdzielczości WVGA 480 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor nieznanej firmy o taktowaniu 1,2 GHz, a wsparcie ma przyjść ze strony 768 MB pamięci operacyjnej RAM. Na dane będzie 4 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej do 32 GB. Do robienia zdjęć posłuży aparat 3 Mpix, a do zdjęć selfie aparat w rozdzielczości VGA. Za komunikację będzie odpowiedzialny moduł 3G, Bluetooth 4.0 i Wi-Fi, a energii dostarczy bateria o pojemności 1500 mAh. Całość będzie zarządzana przez system Tizen 2.3. Samsung Z1 będzie dostępny z dwoma slotami na kartę SIM (Dual SIM). Warto dodać, że ma posiadać też radio FM, które w niektórych topowych modelach próżno szukać.

źródło: @MAHESHTELECOM przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Z1 będzie brzydki, ale może uratuje go cena”

  • Miszkurka2000
    26 grudnia 2014 at 15:49

    Mnie interesują takie proste telefony.