Saga z Tizenem wciąż nie ma końca. Pierwszy telefon z tym systemem na pokładzie został pokazany ponad pół roku temu, ale ostatecznie model Samsung Z nie trafił oficjalnie do sprzedaży. Kolejny smartfon od Samsunga z Tizenem miał ujawnić się światu już w zeszłym miesiącu, ale niestety do tego nie doszło. Docierają jednak do nas informacje, że low-endowy model Z1 już niedługo pojawi się na sklepowych półkach. Kiedy dokładnie?

Podobno model SM-Z130H zostanie zaprezentowany już w styczniu 2015 roku. Będzie to typowy przedstawiciel najniższej półki, oferując przy tym korzystny stosunek ceny do oferowanych możliwości. We wnętrzu znajdziemy dwurdzeniowy procesor, 512 MB RAM’u, 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości WVGA, podstawowe aparaty o matrycy 3,2 Mpix i 0,3 Mpix oraz dwa sloty na karty SIM. Więcej informacji  o tym modelu znajdziecie w jednym z poprzednich wpisów, a sporo wiadomości o Tizenie 2.3 znajdziecie w tym artykule.

Cena za ten smartfon z Tizenem ma wynieść około 6000 INR, co w przeliczeniu daje 90 dolarów amerykańskich. Taka kwota pozwoli rywalizować temu telefonowi z chińską konkurencją na rynku indyjskim, który jest coraz bardziej łakomym kąskiem dla producentów. Przecież to właśnie tam do sprzedaży trafiły pierwsze urządzenia z linii Android One i inne atrakcyjne low-endy. Czy Koreańczykom uda się wygrać z Xiaomi, Micromax’em i resztą?

tizen-2-3-01
Interfejs w Samsungu Z1

 

Mam nadzieję, że tym razem rzeczywiście smartfon z tym wyjątkowym systemem trafi wreszcie do sprzedaży. Według mnie na rynku potrzebna jest różnorodność OS’ów, bo dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie i na każdą kieszeń. Szkoda jedynie, że Samsung Z1 będzie sprzedawany tylko w Indiach. Uważam, że także w innych państwach mógłby podjąć równą walkę ze świeżym Firefoxem OS czy nawet Androidem.

źródło: AllAboutSamsung przez Sammobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *