Samsung Galaxy Alpha był pierwszym modelem z Androidem od Koreańczyków, który wyróżniał się bardzo wysoką jakością wykonania. To pierwszy smartfon, gdzie zastosowano metalową, ładnie wyprofilowaną ramkę, co docenili klienci. Wydajne podzespoły, genialny ekran, aparat z matrycą ISOCELL, smukła konstrukcja i niska waga były dopełnieniem wszystkiego. Czy można było chcieć czegoś więcej? Nie, ale jest zła wiadomość – produkcja Alphy ma zostać wstrzymana. Dlaczego?

Jak donoszą koreańskie media, głównym powodem ma być chęć rozpromowania niedawno zaprezentowanej serii Galaxy A. Jeden z jej przedstawicieli, a dokładniej pisząc model Galaxy A5, ma zastąpić na półkach sklepowych wcześniej wspomnianego Galaxy. Jest to spowodowane zmianą strategii Samsunga. Od tej pory gigant chce się bardziej skupić na przystępnych cenowo smartfonach, które ciągle zwiększają swój udział w rynku. Według mnie, wszystkie nowe Galaxy A są niezłymi mid-endami. Sądzę, że cała sytuacja pozytywnie odbije się na wynikach sprzedaży, które ostatnio są delikatnie słabsze.

Samsung Galaxy Alpha nie odniósł przewidywanego sukcesu. Główną przeszkodą do uzyskania rezultatów godnych flagowca, stanowiła wysoka cena. W dniu premiery w Polsce cena kształtowała się na poziomie 2599 złotych i bez wątpienia była to wygórowana kwota w stosunku do możliwości smartfonu, nawet jeśli za priorytet uznamy wygląd i wykonanie. Obecnie smartfon jest do zdobycia za około 1900 złotych. Na szczęście jego kontynuatorzy, czyli smartfony z rodziny Galaxy A mają wyróżniać się lepszą ceną. Szkoda, że Koreańczycy nie postąpili podobnie w przypadku Alphy.

Moim zdaniem, Galaxy A3, A5 i A7 były brakującymi produktami w ofercie Samsunga. Dotychczas ze świecą było szukać dobrze wykonanego smartfona z Androidem w przystępnej cenie, co nowe Galaxy mają szansę zmienić. Myślę, że bezproblemowo nawiążą walkę z urządzeniami od chociażby Meizu, Huawei, Sony, HTC, Xiaomi czy LG.

Samsung Galaxy A5 / fot. Samsung
Samsung Galaxy A5 / fot. Samsung

 

Tak oto po zaledwie pięciu miesiącach na rynku historia Samsunga Galaxy Alpha się zakończy. Bez wątpienia będzie to legendarny model, który dał nowy początek całej palecie urządzeń od Samsunga. Uważam, że zastąpienie go przez Galaxy A było dobrze przemyślaną decyzją, choć niekórzy klienci mogą poczuć się zniesmaczeni i pewnie zastanawiają się, jak będziewyglądało wsparcie dla tego modelu za kilka, kilkanaście miesięcy.

źródło: ETNews przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung Galaxy Alpha nie doczeka się następcy. Co dalej z tym smartfonem?”

  • somebody
    29 grudnia 2014 at 23:10

    Hmm jako posiadacz Alphy dziwnie się czyje po przeczytaniu powyższego info… Poczekam do premiery S6, sprzedam Alphe i kupie nowego flagowca.