Samsung Galaxy A5 został ogłoszony w ostatni dzień października w zeszłym roku. Mimo to dopiero od niedawna smartfon wchodzi na określone rynki, gdzie można go zakupić. W Polsce ma być dostępny na początku tego roku i mówi się o styczniu lub lutym. Galaxy A5 pochodzi z nowej linii Samsunga, która zapoczątkowała (nie biorąc pod uwagę Galaxy Alpha) użycie metalu w urządzeniach Koreańczyków. Świetny wygląd i dobra specyfikacja może się przyczynić na dobrą sprzedaż. A co powiecie na Galaxy A5 w wersji złotej? Firma Karalux właśnie zaprezentowała złotego Samsunga Galaxy A5.

 

Jak z pewnością wiecie, niektóre smartfony od Samsunga doczekały się już złotej wersji. Jest to Galaxy Note 4, Galaxy Note Edge i Galaxy Alpha. Do tych urządzeń dołączył również Galaxy A5. Jak widzicie ze zdjęć, firma Karalux zrobiła prawie całą metalową obudowę ze złota. Te czarne paski z tyłu obudowy są wykonane natomiast z plastiki. Jak twierdzi firma, całość tego procesu, czyli zdjęcie panelu i pokrycie go 24-karatowym złotem trwa około 4 godzin. Przyznacie chyba sami, że tył Galaxy A5 wygląda inaczej niż w oryginalnym modelu. Takie plastikowe wstawki jednym mogą się podobać innym nie. Ja zaliczam się do tych pierwszych.

Jak czytamy na stronie firmy, pozłacanie Galaxy A5 kosztuje 200 dolarów. Takim sposobem możemy przekształcić A5 w jeszcze bardziej luksusową wersję. Z pewnością jeśli bym się zdecydował na pozłacanie swojej A5, to bym z nim nie wychodził z domu. A Wy?

Złoty Samsung Galaxy A5
Złoty Samsung Galaxy A5 / fot. Karalux

 

Przypominamy, że Samsung Galaxy A5 posiada 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED w rozdzielczości HD 1280 x 720 pikseli i napędzany jest przez czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz. Do robienia zdjęć posłuży 13 Mpix aparat i aparat przedni w rozdzielczości 5 Mpix. Pamięć operacyjna RAM w Galaxy A5 wynosi 2 GB, a pamięć wbudowana to 16 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD. Smartfon zasila bateria o pojemności 2300 mAh. To wszystko zamknięte zostało w metalową obudowę unibody. Samsung Galaxy A5 mierzy 139,3 x 69,7 x 6.7 mm i waży 123 gramów.

źródło: Karalux przez GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *