Na targach nie mogło zabraknąć oczywiście tabletów z rysikiem, które mają ułatwiać pracę z tymi urządzeniami. Firma Toshiba zaprezentowała na nich dwa modele tabletów Encore 2 Write z rysikiem oraz systemem Windows. Nowe rozwiązania pokazują innowacyjność i przyszłą drogę jaką chce podążać japoński producent. Czym postanowili nas zaskoczyć?

Na stanowisku firmy Toshiba, można podziwiać dwa nowe modele tabletów z rodziny Encore, które wyróżniają się zastosowaną wielkością ekranu. Tablet Encore 2 Write występuje z 8-calowym wyświetlaczem (WT10PE-A) i 10,1-calowym wyświetlaczem (WT8PE-B), których rozdzielczość wynosi 1280 × 800 pikseli. Tak więc można wybrać rozmiar, które będzie odpowiedni dla nas. Jak już wspomniałem wcześniej, urządzenia pracują na systemie od Microsoftu, czyli na Windowsie, a sercem jest procesor Intel Atom. Niestety nie wiadomo ile ma rdzeni i jakie taktowanie. Pozostała specyfikacja obejmuje 2 GB pamięć operacyjną RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, 8-megapikselowy aparat i baterię, która ma starczyć na 11 godzin pracy (nie wiadomo jakiej pojemności).

Tablet Encore 2 Write został stworzony do rysowania, pisania i robienia notatek. Sam ekran posiada funkcję multi-touch z innowacyjnym czujnikiem, który sprawia, że rysik jest bardziej precyzyjny – pisanie po ekranie ma być bardziej naturalne. Jak zaznacza Toshiba, mamy mieć wrażenie jakbyśmy pisali po kartce papieru. Po skończeniu pracy, rysik będzie można umieścić w specjalnie przygotowanym slocie tak, aby się nie zgubił.

Toshiba Encore 2 Write 8-cali
Toshiba Encore 2 Write 8-cali / fot Toshiba

 

Jeśli zdecydujemy się zakupić Toshiba Encore 2 Write to będziemy mogli liczyć na aplikacje takie jak Word, Excel i PowerPoint oraz subskrypcję Office 365 Personal. Tablet do sprzedaży trafi 11 stycznia i będzie kosztować 349,99 dolarów za wersję 8-calową i 399,99 dolarów za wersję 10,1-calową.

źródło: Toshiba przez BloggingWindows, FoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Toshiba Encore 2 Write – tablet z rysikiem i systemem Windows”

  • Al Khalif
    25 stycznia 2015 at 13:10

    „64 GB pamięci ROM” taki mały błąd. Powinno być pamięci Flash. Pamięć ROM (Read only memory) oznacz pamięć do odczytu, czyli na dane typu bios.

    • 25 stycznia 2015 at 21:36

      Tak jest, masz rację. Nie zauważyłem tego, a tłumaczyłem Andrzejowi 😛