Myśleliście, że takie tablety jak Galaxy Note Pro z 12,2-calowym ekranem, czy tablet Gembird z 13,3-calami są za duże? Jeśli tak, to muszę Was zmartwić, bo firma Fuhu zaprezentowała właśnie tablety z ogromnym wyświetlaczem. Najmniejszy ma 32-cale, a największy aż 65-cali.

Podczas trwających targów CES 2015, firma Fuhu pokazała cztery tablety, wchodzące w serię BigTab. Na ich stanowisku można podziwiać tablety z przekątną ekranu sięgającą 32-, 43-, 55- i 65-cali. Z pewnością przechodząc obok nich nie sposób ich nie zobaczyć. Tak niespotykana wielkość wśród tabletów, ale i w ogóle wśród urządzeń, sprawia, że wyrażenie „Duży może więcej” nabiera jeszcze większego znaczenie. Zacznijmy od tych „najmniejszych”.

Tablet z 32-calami i 43-calami został wyposażony w wyświetlacz w rozdzielczości Full HD 1080 x 1920 pikseli, którą wspiera potężny procesor Tegra K1 Nvidii i 2 GB pamięci operacyjnej RAM.  Do wideokonferencji posłużyć ma kamerka w rozdzielczości 2 Mpix. Jeśli chodzi o komunikację to tablet posiada WiFi, Bluetooth, NFC oraz port HDMI. I to byłoby na tyle co o nich wiadomo.

Dwa pozostałe modele 55- i 65-calowe (zdjęcie powyżej) są jeszcze bardziej interesujące i potężniejsze. Pod obudową skrywają ośmiordzeniowy procesor Nvidia Tegra X1, który swoją premierę miał na konferencji tej firmy w ubiegły poniedziałek. Co do samego procesora, to bazujący on na architekturze Maxwell i wspiera go 256 rdzeni GPU. Pamięć RAM w obydwu modelach jest dwa razy większa niż w mniejszych modelach, czyli 4 GB. Po za tym, urządzenia cechują się ekranem w rozdzielczości 4K, przez co są jednymi z pierwszych tabletów obsługujące obrazy wysokiej rozdzielczości. Dzięki takiej rozdzielczości i takiej specyfikacji z łatwością mogą posłużyć nam jako telewizory z Androidem w naszym salonie. Oczywiście jeśli mamy przy sobie spory zastrzyk gotówki. Bo tanio nie jest.

Firma zdecydowała się wycenić model 55-calowy na 2,499 dolarów, a model 65-calowy na 4000 dolarów. Sami widzicie, że oferta kierowana jest raczej do bogaczy, niż do zwykłych obywateli. Ceny w przypadku dwóch mniejszych modeli nie zostały ujawnione.

Fuhu BigTab
Fuhu BigTab / fot. Fuhu

 

Jeśli chodzi o zastosowanie tych urządzeń w życiu codziennym, to tak jak wspomniałem, tablety mogą posłużyć nam jako chociażby telewizory. Ale myślę, że z łatwością zastąpiłyby także tablice w szkołach (tutaj 65-calowy model). Macie jeszcze jakieś pomysły w jaki sposób można by wykorzystać tak duże tablety?

źródło: Fuhu, PC World przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *