Pierwszy smartwatch od Samsunga został zaprezentowany blisko półtora roku temu. Od premiery Galaxy Geara minęło już sporo czasu, a seria urządzeń wearables od Koreańczyków rozrosła się bardzo szybko. Możemy się spodziewać, że już podczas marcowych targów MWC 2015 w Barcelonie poznamy nowy inteligentny zegarek. Będzie się jednak znacząco wyróżniał na tle pokrewnych modeli. Czym dokładnie?

Nowy Samsung Gear zostanie wyposażony w okrągły wyświetlacz, dzięki czemu podejmie walkę z takimi urządzeniami, jak LG G Watch R czy Moto 360. Prawdopodobnie będzie się charakteryzował dwurdzeniowym procesorem, wbudowanym modułem 3G, GPS’em, czujnikiem tętna oraz UV. Aktualnie wiemy już, że pracę będzie kontrolował system Tizen. Mimo wcześniejszych pogłosek, nowe Geary nadal będą działać w oparciu o ten system, a nie jak niektórzy przewidywali Android Wear. Sam zegarek nosi kodowe imię „Orbis”, a jest oznaczony kodem SM-R720.

Według ostatnich doniesień, smartwatch poznamy już na zbliżających się targach MWC, które na początku marca tego roku odbędą się w Barcelonie. Oczywiście, o ile dojdzie do prezentacji nowego Geara, wszystko odbędzie się wraz z premierą Samsunga Galaxy S6. Zresztą na każdej konferencji nowego flagowca, Koreańczycy prezentowali kolejną generację urządzeń ubieralnych i wątpię, że tym razem zrobiliby odstępstwo od reguły. Poniżej możecie zobaczyć szkic pochodzący z wniosku patentowego.

Samsung Gear Tizen
Opatentowany interfejs dla „okrągłego” systemu

Myślę, że Samsung Gear (obstawiam, że zostanie nazwany Gear 3) będzie stanowił dobre uzupełnienie oferty wearables na rynku. Bez wątpienia, wzbogacony o funkcje znane ze swoich poprzedników, będzie stanowił łakomy kąsek dla każdego pasjonata technologii, ale nie tylko. Liczę, że ten inteligentny zegarek zaskoczy nas czasem pracy na jednym ładowaniu. Obecnie nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne informacje.

źródło: SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Samsung pokaże smartwatch z okrągłym ekranem? Premiera już na MWC 2015 w Barcelonie”

  • 10 stycznia 2015 at 00:18

    Lepiej by było jakby ktoś z xda-developers dualbota zrobił i przy starcie zegarka wybierasz co teraz ma zbootowac