To już kolejny producent, który swoje nowości pokaże pierwszego marca, tuż przed oficjalnym rozpoczęciem MWC 2015 w Barcelonie. Po firmie HTC, także Huawei zaplanowało swoją konferencję na pierwszy dzień marca. Czego tym razem możemy spodziewać się po Chińczykach? 

W mojej opinii firma Huawei przygotowała jedną z lepszych konferencji na ubiegłorocznych targach MWC 2014. Nawet jeśli ktoś myśli inaczej, to zmieni zdanie spoglądając na urządzenia, jakie tam poznaliśmy. Szczególnie nieźle prezentował się 7-calowy tablet Huawei MediaPad X1, który zachwycił mnie pod niemal każdym względem. Świetny ekran z niezwykle wąskimi ramkami i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, wydajne podzespoły z układem Kirin 910 i 2 GB RAM na czele, bardzo przemyślana konstrukcja i bateria o pojemności 5000 mAh w urządzeniu, które ma 7,2 mm grubości. Szkoda tylko, że tablet nie trafił oficjalnie do Polski, bo byłby smakowitym kąskiem.

Wszyscy mówią o premierze Ascend Mate 8, ale ja stawiam na flagowca – Ascend P8.

Huawei coraz śmielej radzi sobie na rynku, z roku na rok pokazując, że „umie w mobile”. Co Chińczycy pokażą w tym roku w Barcelonie? Na pewno nowe urządzenia, ale jakie, to jeszcze jest owiane tajemnicą. Mówi się, że będzie to kolejna edycja phabletu, który ma nazywać się Huawei Mate 8, ale myślę, że będzie inaczej. Bardzo możliwe, że na MWC 2015 poznamy flagowy smartfon Ascend P8, który też już gościł w kilku przeciekach. Według spekulacji ma mieć najnowszą 8-rdzeniową jednostkę Kirin 930, 2 GB pamięci operacyjnej i 5,2-calowy ekran FullHD.

Bardzo możliwe, że poznamy też nowe urządzenia z dziedziny wearables, bo w zeszłym roku premiery doczekała się opaska TalkBand B1. Jak będzie? Przekonamy się na pewno 1. marca 2015 roku, kiedy to odbędzie się oficjalna konferencja prasowa Huawei.

źródło: GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *