Nic nie wskazuje na to, aby firma Sony zrezygnowała z dotychczasowej polityki prezentacji swoich flagowców co pół roku. Niedawno byliśmy świadkami premiery obecnego flagowca Japończyków, czyli Xperia Z3, a i tak od paru miesięcy dowiadujemy się szczegółów o następcy – Sony Xperia Z4. Premiera tego modelu z nieoficjalnych informacji zaplanowana jest na lato tego roku. Tymczasem do sieci przedostał się przedni panel Xperia Z4. Co się zmieniło, albo lepiej, co się nie zmieniło?

Pierwsze plotki o Sony Xperia Z4 słyszeliśmy jeszcze przed oficjalną, światową premierą Xperia Z3, która miała miejsce podczas targów IFA 2014 w stolicy Niemiec. Z dotychczasowych przecieków znamy jaka będzie prawdopodobna specyfikacja smartfona oraz bardziej szczegółowe dane odnośnie ekranu w nadchodzącym modelu z rodziny Xperia Z. Teraz możemy zobaczyć, jak będzie się prezentować przedni panel w Sony Xperia Z4.

Ze zdjęcia poniżej widać, że praktycznie nic się nie zmieniło względem Z3. Przedni aparat oraz czujnik oświetlenia i zbliżeniowy zostały zamienione pozycjami. Niestety dalej mamy dosyć duże ramki wokół wyświetlacza, a sam smartfon pozostał kwadratowy – co wielu osobom takie rozwiązanie nie przypadło do gustu już od pierwszej generacji. Chodź trzeba zaznaczyć, że względem Z2, a Z3 komfort trzymania jest zdecydowanie lepszy, za sprawą bardziej zaokrąglonych boków w przypadku tego drugiego. Mi osobiście takie wykonanie nie przeszkadza.

Sony Xperia Z4 - przedni panel
Sony Xperia Z4 – przedni panel

 

Z innych zmian jakie znajdziemy w Xperia Z4 to to, że ramka okalająca urządzenie ma być w całości wykonana z metalu (w Z3 jest metalowo-plastikowa) oraz to, że głośniki będą ulokowane tak jak ma to miejsce w Xperia Z2, co moim zdaniem jest lepszym i ładniejszym rozwiązaniem. Do dziś nie mogę zrozumieć, dlaczego Sony w Z3 zdecydowało się przenieść głośniki z krawędzi urządzenia bliżej wyświetlacza, a ramki wykonać częściowo z plastiku.

Tak jak pisałem wcześniej, premiera powinna odbyć się na przełomie drugiego/trzeciego kwartału 2015 roku. Im bliżej tego okresu, tym więcej pojawi się szczegółów na temat nadchodzącego flagowca od Japończyków. Nie ma co liczyć na jakieś drastyczne zmiany. Bardziej będą to kosmetyczne zmiany, bo po co zmieniać coś co jest dobre. Nam jak na razie pozostaje czekać na dalsze wieści na temat Xperia Z4.

źródło: przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Wyciekł przedni panel Sony Xperia Z4. Prawie nic się nie zmienił”

  • g0ntar
    4 lutego 2015 at 17:30

    Świetna wiadomość dla fanów takiego design’u.

  • śmieszek
    5 lutego 2015 at 23:48

    Panel wyciekł? To teraz robią płynne?