Coraz bliżej do zaprezentowania przez firmę Sony swojego flagowca Xperia Z4 na 2015 rok, więc naturalną rzeczą jest pojawianie się coraz to więcej informacji na jego temat. Ostatnie plotki dotyczyły wielkości ramek oraz specyfikacji. Wtedy mówiło się o tym, że flagowiec Japończyków ma mieć 5,4-calowy wyświetlacz, a nawet 5,5-cali. Jest to moim zdaniem absurdalne, ponieważ Sony ma zamiar pokazać nową odsłonę Xperia Z4 Ultra, gdzie ekran ma wynosić 5,9-cali. Dlatego zastosowanie 5,4 lub 5,5-calowego ekranu mija się z celem. No chyba, że Z4 Ultra dostanie 6,4-calowy wyświetlacz, co zresztą pierwsze plotki sugerowały. Niemniej jednak, najnowsze informacje jakie do nas dotarły, odnośnie wyświetlacza w Xperia Z4, są bardziej prawdopodobne.

Jak donosi serwis PhoneArena, flagowy okręt Japońskiego producenta, czyli Sony Xperia Z4, ma być wyposażony w 5,2-calowy wyświetlacz IPS Triluminos, czyli taki sam jak w Z3. Warto dodać, że jest to te same źródło, dzięki któremu poznaliśmy, jeszcze przed premierą, szczegóły odnośnie iPhone’a 6. Zdjęcia, które możecie zobaczyć poniżej, pochodzą ponoć z komputerów w laboratorium Sony. Jeśli chodzi o rozdzielczość to ma ona być Ful HD. Czyżby Sony nie dało się wciągnąć w grę wsadzania ekranów QHD w smartfony?

Sercem urządzenia ma być czterordzeniowy Snapdragon 805 taktowany zegarem 2,7 GHz. Jest to już kolejne źródło, które twierdzi, że będzie to właśnie ta jednostka, a nie Snapdragon 810. Prawdopodobnie Z4 ma pojawić się na targach CES w Las Vegas, czyli za niecały miesiąc, więc trudno w to uwierzyć, że Snapdragon 810 będzie w Xperia Z4.

W Sony Xperia Z4 aparat 21 Mpix ma mieć nowy sensor Exmor IMX230, który ma wykonywać lepszej jakości zdjęcia. Jeśli Koreańczykom rzeczywiście uda się wyciągnąć doskonałe osiągi aparatu w każdej sytuacji, to w połączeniu z bardzo dobrym czasem na baterii, Z4 może być jednym z najlepszych smartfonów na początku przyszłego roku.

Firma Sony zapowiedziała już jakiś czas temu, że zamierza wypuszczać flagowca raz w roku, a nie jak było do tej pory dwa razy w roku. Smartfon Sony Xperia Z4 może więc być tym jedynym. Choć z drugiej strony pojawiły się informację, że Sony zamierza całkowicie zrezygnować z produkcji smartfonów i tabletów, ponieważ odbija się to na dobrych wynikach sprzedaży konsol nowych generacji. My mamy jednak nadzieję, że tak się nie stanie, bo produkty tej firmy są jedyne w swoim rodzaju – ładny design w połączeniu z bardzo dobrymi materiałami to przepis na sukces.

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Jaki będzie ekran w Sony Xperia Z4? Mamy nowe informacje”

 • kurek99
  8 grudnia 2014 at 15:11

  Android 5.1? ja widze że jest napisane 5.0

  • 8 grudnia 2014 at 22:48

   Nigdzie nie piszemy o Androidzie 5.1 czy 5.0. Aczkolwiek ja widzę 5.1, a nie 5.0

 • GrubyMurzyn
  13 grudnia 2014 at 11:18

  Sony jest Japońskie, a nie Koreańskie:)