Tablety z serii Galaxy Tab S od Samsunga są jednymi z najlepszych obecnie dostępnych na rynku. Chyba każdy się ze mną zgodzi? Ich największą zaletą jest wyświetlacz z wysoką rozdzielczością, który został wykonany w technologii Super AMOLED. Tablety z tej serii cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród konsumentów z całego świata. U nas, jak dobrze pamiętacie, została także podgrzana atmosfera za sprawą promocji zorganizowanej przez polski oddział Samsunga ze swoimi partnerami, w której można było zakupić tablet o połowę taniej. Urządzenia sprzedawały się w tak szybkim tempie, jak pączki w tłusty czwartek. Tak więc stworzenie następców było kwestią czasu.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was już o prawdopodobnej specyfikacji obydwu wersji Galaxy Tab S 2. Dzisiaj mamy niejako potwierdzenie tym informacji, dzięki jednemu z benchmarków. Co prawda dane dotyczą tylko jednego wariantu – Galaxy Tab S 2 z 9,7-calowym ekranem – ale w przypadku tego mniejszego (8-calowego) nie powinno być znaczących różnic.

Według benchmarku GFXBench, tablet Samsung Galaxy Tab S 2 posiada 9,6-calowy wyświetlacz w rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli. Wiele serwisów twierdzi jednak, że jest to zwyczajna pomyłka, a ekran będzie miał 9,7-cali w proporcjach 4:3. Wysoka rozdzielczość ekranu wspierana ma być przez ośmiordzeniowy procesor Exynos 5433 o taktowaniu 1,9 GHz i 3 GB pamięci RAM. Choć przypuszcza się, że w finalnej wersji będzie to Exynos 7420, aby można było korzystać ze wsparcia dla 64-bitowych układów, co umożliwia Android 5.0. Jak już jesteśmy przy systemie operacyjnym, to nadchodząca druga generacja Tabów S ma pracować w oparciu o Androida 5.0.2 Lollipop. Całkiem możliwe, że razem z odświeżonym TouchWizem, który ma zostać zaprezentowany wraz z Galaxy S6 na tegorocznych targach MWC.

Galaxy Tab S 2 9,7-cali posiadać ma także główny aparat w rozdzielczości 8 Mpix, za pomocą którego wykonamy zdjęcia w rozdzielczości 3264 x 2448 pikseli oraz wideo w rozdzielczości FHD. Z przodu ma znaleźć się aparat 2 Mpix, dzięki któremu zarówno zdjęcia, jak i filmy wykonamy w rozdzielczości FHD. Na przechowywanie danych dostaniemy 32 GB pamięci wbudowanej.

Specyfikacja Samsunga Galaxy Tab S 2 9,7-cali
Specyfikacja Samsunga Galaxy Tab S 2 9,7-cali / fot. GFXBench

 

8-calowa wersja Galaxy Tab S 2 będzie pewnie posiadać takie same parametry co jego większy brat. Oczywiście pojemność baterii będzie mniejsza, podobnie jak wymiary, co jest zrozumiałe. Przypominamy, że grubość tych tabletów ma wynosić aż 5,4 mm.

Jak sami widzicie specyfikacja w dużej mierze się potwierdza z tą, która wyciekła kilka dni temu. Niestety nie pojawiły się żadne informacje odnośnie premiery. Można więc zakładać, że będzie ona miała miejsce podczas konferencji Samsunga 1 marca przed targami MWC w Barcelonie.

źródło: GFXBench przez SamMobile

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Potwierdza się wcześniejsza specyfikacja Samsunga Galaxy Tab S 2 9,7″”

  • Igorius
    1 marca 2015 at 13:41

    Nic, czego by chińskie markowe tablety (Onda, Pipo, Teclast, Cube) już nie miały – zatem bez rewelacji.

    …a cena zapewne będzie wysoooooka!