Sony narobiło nieco zamieszania z numeracją swoich flagowych Zetek, gdy nagle, po cichu, wdrożyło dedykowaną dla Japonii Z4-kę, która – rzekomo – w innych regionach świata będzie sprzedawana jako Xperia Z3 Plus. Patrzę właśnie na grafiki przedstawiające certyfikowaną Zet-Czwórkę i nie wiem, czy to już ta nasza, globalna wersja, czy też może cały czas rozmawiamy o ulepszonej Zet-Trójce. No, ale bez względu na wszystko, w dalszej części newsa znajdziecie specyfikację owego urządzenia oraz kilka miniatur. Zapraszam!

Urządzenie oznaczone jako E6533 (co zdaniem wielu, przesądza o tym, że jest to oficjalny flagowiec na 2015 rok) ma cieszyć użytkowników następującą specyfikacją techniczną:

  • Ekran o przekątnej 5.2 cala pracujący w rozdzielczości 1080p
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 810
  • 3 GB pamięci RAM
  • 32 GB pamięci ROM (można domniemywać, że Sony zachowa wejście na port microSD, czego jednak certyfikacja telefonu na ten moment nie potwierdza)
  • Wymiary: 146.3 x 71.9 x 6.9 mm
  • Waga: 143 gram

A tak urządzenie ma wyglądać:

Prezentacja Xperii Z4, bez względu na to, czy mowa tu o urządzeniu „regionalnym” czy globalnym, ma odbyć się za mniej więcej tydzień. Szczerze mówiąc, obstawiałbym, że jest to raczej wersja regionalna. Sony chcąc na nowo rozkochać w sobie odbiorców na całym świecie, musi postawić na coś więcej, niż OmniBallance z lepszymi podzespołami. I odnoszę takie wrażenie, że Japończycy doskonale zdają sobie z tego sprawę.

źródło: XperiaBlog.net

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *