No tak się jakoś udało zebrać takie pokaźne i zaszczytne grono. Testy syntetyczne może nie są jakoś specjalnie istotne, ani nie odzwierciedlają rzeczywistego działania telefonu, ale oprócz świetnych zdjęć (to porównanie w weekend) cyferki też mają dla Was znaczenie. Postanowiliśmy porównać te kilka modeli ze sobą w popularnych programach syntetycznych oraz zmierzyć temperaturę baterii.

O ile w przypadku testów różnice nie są jakoś mocno zaskakujące (chociaż jest kilka ciekawostek) to temperatura urządzenia przed i po 30 minutowej rozgrywce faktycznie jest istotne. Bez spoglądania w wyniki możemy strzelać w ciemno, że urządzenia ze szkłem i aluminium z tyłu będą zimą grzać najbardziej. Teoretycznie zwycięzcą powinien być LG G4, ale czy faktycznie tak jest? Zacznijmy od testów syntetycznych. Wszystkie były przeprowadzane przy ręcznym ustawieniu podświetlenia w ok. 75% maksymalnej jasności.

Przed rozpoczęciem testów urządzenia podpięte do tej samej sieci WiFi nie były podświetlane celowo przez godzinę (pomijając jakieś drobne powiadomienia). Chłodne urządzenia pokazały temperaturę baterii w stanie spoczynku, a później zafundowaliśmy im 30 minutową rozgrywkę w Real Racing 3. Po tym zabiegu włączyliśmy czterokrotnie aplikację Super Pi na każdym urządzeniu. Wyniki prezentują się następująco:

Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy Note 4

Sony Xperia Z3 Plus

Huawei P8

LG G4

Wbrew pozorom najchłodniejszym urządzeniem okazał się Samsung Galaxy S6 z temperaturą wynoszącą na koniec testów 31,2 stopni. Najgorzej o dziwo poradził sobie LG G4 osiągając wynik 41 stopni. Podsumowując każde z urządzeń bez problemu radzi sobie w najnowszych grach, a temperatury pomimo, że niższe od G4 najbardziej były odczuwalne w telefonach ze szkłem z tyłu oraz aluminium, co było do przewidzenia. Po prezentowanym teście żadne urządzenie nie parzyło w dłoń, a korzystanie z niego nie było niekomfortowe. Nie zależnie od tego należy pamiętać by monitorować temperaturę naszego urządzenia bo przypadków, że telefon przegrzał się sam z siebie nie brakuje. Jakie Wy macie temperatury w swoich urządzenia? Czy przeszkadzają Wam, czy raczej nie ma to dla Was większego znaczenia?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Galaktyczna Arena: Testy syntetyczne i temperatury baterii w Galaxy S6, Note 4, LG G4, Huawei P8 i Xperia Z3+”

  • Damian Rowicki
    13 czerwca 2015 at 11:26

    Cześć Robert. Miałem do niedawna S3 mini. Zdarzyła mi się taka sytuacja, że ściągając grę z Google Play (popularną, to nie były wirusy), telefon się wyłączył i się już nie włączył. Był całkowicie zimny, tak jak podczas normalnego użytkowania. Jak wrócił z serwisu, to okazało się że wymienili mi płytę główną. Dziwne trochę.