Choć ja czuję, że wstałem dzisiaj lewą nogą, obudzony przed 6 rano przez mocno sączącą się muzykę niewiadomego pochodzenia, to z pewnością dzisiejszy dzień do udanych mogą zaliczyć posiadacze dwóch flagowych tabletów Samsunga. Wreszcie nadszedł ten dzień, w którym Galaxy Tab S 8.4 w wersji z LTE i Galaxy Tab S 10.5 z Wi-Fi otrzymują w naszym kraju aktualizację do Lollipopa.

Nie ma co ukrywać, że długo czekaliśmy na aktualizacje. Jeśli przeniesiemy się w czasie do końcówki kwietnia to wtedy przeczytamy, że Galaxy Tab S 8.4 Wi-Fi dostał aktualizację do Lollipopa. Było to dwa miesiące temu. To samo tyczy się wariantu z 10,5-calowym ekranem, który nowszą wersję systemu dostał jeszcze wcześniej, bo pod koniec marca. Użytkownicy muszą więc mieć sporą cierpliwość, która w końcu się opłaciła.

Jak informują niektórzy użytkownicy, Android 5.0.2 Lollipop pojawił się dla dwóch tabletów Samsunga z serii Galaxy Tab S. W trybie OTA można pobrać aktualizację dla modelu Galaxy Tab S 8.4 LTE i Galaxy Tab S 10.5 WiFi, które pochodzą z oficjalnej, polskiej dystrybucji i ważą odpowiednio 918 MB i 934,96 MB. Aktualizacja powinna wskoczyć automatycznie, ale jeśli tak się nie stanie, trzeba sprawdzić ją ręcznie w ustawieniach.

Co wprowadza? Typowe zmiany i usprawienia jak w innych urządzeniach, które otrzymały Lollipopa. Wszędobylski Material Design, nowy wygląd systemowych aplikacji, odmieniony panel powiadomień z nowym systemem notyfikacji na ekranie blokady. Są to także liczne usprawnienia, które mają wpłynąć na poprawę wydajności i stabilności urządzenia. Miejmy nadzieję, że dotyczy to też baterii.

Macie już nową wersję systemu u siebie?

źrodło: Tabletowo (1), (2)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 replies on “Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE i Galaxy Tab S 10.5 WiFi – kolejne tablety dostają Androida 5.0.2 Lollipop. W Polsce!”

 • xUkasz852
  27 czerwca 2015 at 16:03

  To teraz Lollipop dla Tab Pro 🙂

 • AndrzejD
  28 czerwca 2015 at 01:52

  Lollipop miał być przełomowy w dziedzinie poprawy czasu pracy na baterii. Teraz widać jednak, że coś poszło nie tak i w kierunku twórców oprogramowania kierowane są rzesze modłów, aby czas pracy na baterii pozostał chociaż na tym samym poziomie 😛

 • Migot
  28 czerwca 2015 at 11:46

  Co z wersja WiFi?

 • AndrzejD
  28 czerwca 2015 at 12:28

  A5 z Play (PRT) otrzymała dziś rano aktualizację do Andka 5.0.2 😉

  • Dronez
   28 czerwca 2015 at 20:36

   nie dziś rano lecz już przedwczoraj wieczorem aktualizcja była gotowa