Dotychczas na wybranych rynkach był dostępny wyłącznie jeden smartfon z Tizenem. Mam tu na myśli Samsunga Z1, który okazał się sporym sukcesem – w samych Indiach sprzedano pół miliona egzemplarzy tego telefonu. Najnowsze informacje wskazują na to, że Koreańczycy szykują phablet ze swoim systemem. Czego możemy się spodziewać po tym urządzeniu?

Samsung Z3 będzie prawdziwym krokiem naprzód względem swojego uboższego kuzyna. Jego największą zaletą będzie 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości HD – jak na to smartfon z niższej półki parametry godne pochwały. W dodatku zostanie wyposażony już w najnowszą wersję oprogramowania, czyli system Tizen 2.4.

Niestety oszczędności były konieczne. W tym przypadku producent oszczędził na procesorze, ponieważ układ Spreadtrum SC7730S nie należy do najszybszych. Nie mniej, cztery rdzenie o taktowaniu 1,3 GHz i grafika ARM Mali 400 MP2, uzupełnione o 1,5 GB RAM’u, powinny zapewnić niezłą płynność oraz szybkość działania. Z kolei na nasze dane będzie udostępniona 8 GB pamięć wbudowana.

Warto wspomnieć, że Samsung Z3 wyróżni się świetnym przednim aparatem. Koreańczycy postawili na 5 megapikseli, które znamy chociażby z Galaxy A5, natomiast z tyłu ulokowano matrycę o wielkości 1/4 cala i rozdzielczości 8 Mpix. Nie zabrakło także pojedynczej lampy doświetlającej. Pierwszy phablet z Tizenem dostanie baterię o pojemności 2600 mAh. Co ciekawe, pojawiły się także pierwsze informacje o wymiarach Samsunga Z3. Smartfon ma mieć 9,5 mm grubości i będzie ważył około 140 gramów. Warto wspomnieć, że Samsung Z3 obsłuży dwie karty SIM.

Wszystko wskazuje na to, że nowe urządzenie z Tizenem poznamy 30 lub 31 lipca, ponieważ Samsung zapewne pokaże go podczas spotkania deweloperów, tworzących aplikacji na system Tizen. Moim zdaniem szykuje się bardzo ciekawa propozycja z niższej półki. Szkoda jednak, że prawdopodobnie nigdy nie zawita oficjalnie na nasz rynek. Zresztą zobaczymy, czy zdoła powtórzyć sukcesy Z1 w państwach Azji.

na zdjęciu: Samsung Z1
źródło: Sammobile, Zauba

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *