Android Wear 2.0 ma być największą i najważniejszą aktualizacją dla smart-zegarków, jak kiedykolwiek się pojawiła. Kiedy Google pokazało nową wersję platformy, przyjrzałem się zmianom jakie wprowadza, ale też zastanawiałem się, dla jakich smartwatchy będzie dostępna aktualizacja. Teraz potwierdza się jedno – aktualizacja nie dla pierwszje generacji Motorola Moto 360. 

Huawei Watch i LG Watch Urbane 2. generacji są pewniakami do otrzymania aktualizacji, a to dlatego, że już w dniu premiery zostały udostępnione dla nich obrazy oprogramowania, które można było wrzucić na smartwatche i przetestować. Gdzieś tam pojawiła się też druga edycja Moto 360 i Asus ZenWatch 2, ale o pierwszym smartwatchu Motoroli niewiele było wiadomo. Jednak jak informuje Motorola Support za pośrednictwem Twittera, Motorola Moto 360 nie otrzyma aktualizacji do nowej wersji Android Wear.

Powód nie do końca jest znany i Motorola takiego nie podała w swojej wiadomości. Wcześniej mówiło się, że aktualizacja ominie wszystkie smartwatche, które nie mają fizycznego przycisku na obudowie, a przecież Moto 360 takowy ma. Dobra wiadomość jest chociaż taka, że łatki bezpieczeństwa nadal będą się pojawiać, więc jakieś tam wsparcie będzie zapewnione. W końcu to smartwatch z września 2014 roku.

Kto ma Moto 360 i czekał na aktualizację?

źródło: Twitter przez PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *