Xiaomi już nie jeden raz zaskakiwało nas przeróżnym produktami. Mam nawet teorię na to zjawisko. W Chinach, za górami, za lasami, za siedmioma fabrykami żył sobie założyciel marki Xiaomi. Co jakiś czas brakowało mu kilku rzeczy w domu. Tak o to zadebiutowała kieszonkowa golarka, deska sedesowa, kalkulator, inteligentne buty czy też kurtka z podgrzewaniem. Ostatnio założyciel marki, najwidoczniej musiał wybrać się do chińskiego cyrku.

Jak przystało na produkty Xiaomi, maszyna do waty cukrowej wygląda bardzo schludnie i estetycznie. Białą kolorystką i prostą stylistyką nawiązuje do swoich pozostałych kuchennych produktów, jak do czajnika czy też urządzenia do gotowania ryżu. Na blacie kuchennych maszyna zajmuje podobną przestrzeń jak typowy kombiwar. Dolna część urządzenia wykonana jest z białego plastiku. Górna część to duża metalowa misa, która wykonana jest ze stali chirurgicznej. Gwarantuje to łatwość w czyszczeniu urządzenia oraz odporność na korozję na długie lata.

Maszyna do waty cukrowej Xiaomi
Maszyna do waty cukrowej Xiaomi

Sercem maszyny jest kwarcowy element grzejny o mocy 500 W. Wirnik, do którego wsypuje się cukier kręci się tylko w lewo, co jest potwierdzeniem tego, że ziemia jest okrągła. Urządzenie wyposażono w liczne zabezpieczenia elektryczne przed nadmiernym przegrzaniem. Producent podaje, że:

do przygotowania jednej porcji waty cukrowej wystarczy niecała minuta pracy oraz nie więcej niż 20 g cukru.

Maszynę wyposażoną w łączność za pomocą bezprzewodowego protokołu ZigBee. Podłączając urządzenie do Mi Smart Gateway 2 możemy sterować nią jak pozostałymi smart urządzeniami w naszym domu. Możemy ustawić, aby maszyna rozgrzewała się tuż po naszym wieczornym powrocie do domu (czyli wykryciu ruchu za pomocą czujnika ruchu).

Maszyna do waty cukrowej Xiaomi - aplikacja
Maszyna do waty cukrowej Xiaomi – aplikacja

Jest też oczywiście sterowanie z poziomu aplikacji Mi Home, gdzie mamy również dostęp do statystyk. Po ukręceniu odpowiedniej ilości porcji waty cukrowej odblokowywane są osiągnięcia w aplikacji.

Więcej o produkcie i aktualnej cenie możecie dowiedzieć się na stronie pod tym linkiem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *