Redmi Book 14 to pierwszy laptop z tej marki, który pojawił się raptem kilka dni temu, ale nadal wzbudza spore zainteresowanie. Wszystko przez to, że – podobnie jak smartfony Redmi – laptop miał być dobry i przede wszystkim tani. Niektóre chińskie sklepy już dodały go do swojej oferty i patrząc na przedsprzedażowe ceny, laptop może by interesującą propozycją.

Laptop od Redmi wygląda trochę tak jak laptopy Xiaomi sprzed kilku lat czy starsze MacBooki, chociaż patrząc na pokrywę matrycy nieco przypomina mi też najnowszego Chuwi AeroBooka. Nie zmienia to jednak faktu, że taki wygląd może się podobać, bo jest prosty, minimalistyczny, nowoczesny i po prostu ładny, bez żadnych udziwnień.

Redmi Book 14
Redmi Book 14 / fot. chinahandys

Najważniejsze cechy to aluminiowa, dosyć smukła obudowa, w której i tak zmieściło się sporo portów jak trzy USB czy HDMI, 14-calowy wyświetlacz Full HD, który zajmuje ponad 80% przedniego panelu i ma bardzo, choć nie rekordowo wąskie ramki. Do tego jeszcze bateria 46 Wh, waga na poziomie półtora kilograma czy sensowne podzespoły w środku.

Myślę, że sporo osób czekało aż ten laptop pojawi się w sprzedaży i potwierdzi się to czy rzeczywiście będzie tani. I tutaj bywa różnie, bo o ile podstawowa wersja nie wychodzi jakoś szczególnie atrakcyjnie (swoją drogą w tej cenie lepiej jest wybrać MateBooka D od Huawei), ale już ta najbogatsza z Core i7 8. generacji prezentuje się znacznie bardziej atrakcyjnie.

Zobaczcie sami:

  • Core i5-8265U, 8 GB RAM, 256 GB SSD – 739,99 USD (ok. 2840 złotych)
  • Core i5-8265U, 8 GB RAM, 512 GB SSD – 799,99 USD (ok. 3070 złotych)
  • Core i7-8265U, 8 GB RAM, 512 GB SSD – 919,99 USD (ok. 3530 złotych)
Redmi Book 14
Redmi Book 14 / fot. mobiltelefon

Warto też zaznaczyć, że każda z wyżej wymienionych wersji ma pamięć RAM DDR4 i dedykowaną grafikę GeForce MX250 z własną pamięcią 2 GB. Myślę, że śmiało można na tym też pograć – w każdym razie na MateBooku 13 z MX150 kilka tytułów udało mi się odpalić.

Aktualnie, między innymi w sklepie Geekbuying, trwa przedsprzedaż i wysyłka ma być realizowana, gdzieś w drugiej połowie czerwca. Trzeba też liczyć się z kosztem wysyłki (z opcją Priority Line), który w przypadku tego laptopa wynosi około 24 dolarów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *