Pamiętacie jak jakiś czas temu testowałem hulajnogę KUGOO S1? Napisałem wtedy, że to jeden z niewielu modeli na rynku, który może zagrozić najpopularniejszej hulajnodze jaką jest Xiaomi m365. Zbliżona parametrami, ale też trochę tańsza i z kilkoma dodatkowymi rozwiązaniami. Okazuje się, że wybór hulajnogi w okolicach 1300 złotych może być jeszcze prostszy, a to za sprawą udoskonalonego modelu – KUGOO S1 Pro.
Przyznam, że trochę zaskoczyła mnie informacja o KUGOO S1 Pro, bo kompletnie nie spodziewałem się takiego modelu. Modelu, który z jednej strony jest bardzo podobny do wersji bez Pro, bo wygląda niemal tak samo, ale z drugiej, został pod kilkoma względami poprawiony. Co więcej, nie wpłynęło to jakoś znacznie na końcową cenę, która w obecnej chwili wynosi 1389 złotych. Kiedy pojawiła się nowa generacja hulajnogi od Xiaomi, to różnica w cenie między m365, a m365 Pro była znacznie większa.
Wszystkiego o KUGOO S1 możecie dowiedzieć się w galaktycznej recenzji, a tutaj najważniejsze jest to, by napisać, jakie zmiany wprowadzono w KUGOO S1 Pro i co one dają. Otóż, przede wszystkim wzmocniono całą konstrukcję, co można zauważyć przede wszystkim w miejscu łączenia podestu z kierownicą czy obudowie samej baterii. A propos baterii, ta też została ulepszona co widać przede wszystkim w pojemności – mamy 7,5 Ah w porównaniu do 6 Ah w KUGOO S1.
Tym razem podest jest całkowicie pokryty antypoślizgowym materiałem i z czterech stron dostał odblaski. Pojawiły się też kierunkowskazy na rączkach, co z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo podczas jazdy w nocy, ale to co chyba jest najważniejsze dotyczy kół. W nowej wersji hulajnogi obydwa koła są 8-calowe i bezdętkowe, a tylne koło zostało dwukrotnie poszerzone i jeszcze lepiej redukuje wstrząsy. Wcześniej nie było to takie fajne, bo wąskie koło potrafiło wpadać w nierówności przez co jazda nie była komfortowa.
KUGOO S1 Pro można kupić za 1389 złotych z wysyłką z Polski.
W przeciwieństwie do zwykłej S1, razem z wersją Pro dostajemy praktyczną torbę, która ułatwi przechowywanie i przewożenie hulajnogi np. w samochodzie.
KUGOO S1 Pro nadal waży około 11 kilogramów, może rozpędzić się do 30 kilometrów na godzinę, a do tego uciągnie osobę, która waży nawet 120 kg. Ma też amortyzację z przodu i z tyłu oraz składaną konstrukcję.
Mam nadzieję, że nowa wersja hulajnogi KUGOO w najbliższym czasie trafi na testy i będę mógł się ją przejechać. Wtedy też będziecie mogli dowiedzieć się trochę więcej na jej temat.
One reply on “Jest nowa hulajnoga KUGOO S1 Pro. Co ją wyróżnia na tle KUGOO S1?”
Jedyną hulajnogą która jest w stanie zagrozić Xiaomi M365 Pro jest Segway Ninebot ES2, bo są w podobnej cenie i właśnie nad tymi dwiema hulajnogami się zastanawiam