Jakby tak się zastanowić, to dawno nic nie wrzucałem do kategorii „Tablety” na blogu – nie licząc wcześniejszego tekstu z tym samym tytułowym Samsungiem. Wtedy mogliśmy nie tylko zobaczyć go na kilku grafikach, ale jeszcze trochę pogdybać o tym jaki będzie czy ile będzie kosztował. Teraz już bez żadnego filozofowania – Samsung oficjalnie zapowiedział swój nowy tablet Galaxy Tab S6.

Przyznam się, że tablety z Androidem kompletnie mnie nie kręcą i mimo tego, że cały czas bliżej mi do Androida, to jeśli chciałbym wybrać tablet z mobilnym systemem to byłby to iPad. Gdyby w ogóle miałby to być tablet, to został bym przy swoim Surfacie. Zapowiedzianego właśnie Samsunga Galaxy Tab S6 na pewno będę chciał wziąć w ręce, ale nie jest to sprzęt, na którego czekałem jak na żadne inne urządzenie.

Samsung Galaxy Tab S6
Samsung Galaxy Tab S6 / Samsung

Galaxy Tab S6 będzie mocny, to nie ulega wątpliwości. Będzie procesor Snapdragon 855, czyli aktualnie jeszcze najszybszy układ od Qualcomma, a do tego 6 lub 8 GB RAM. Tym samym tablet może znaleźć się na szczycie, biorąc pod uwagę wydajność tabletów. Będzie też znany AMOLED o przekątnej 10,5 cala, podwójny aparat z tyłu, najnowsze standardy łączności, czytnik biometryczny w ekranie czy Android z najnowszą nakładką One UI (zapewne trochę zmodyfikowaną na potrzeby tabletów).

https://www.youtube.com/watch?v=yilbQbIm7UU

Samsung tym razem zaprosił do współpracy Coco Capitán (kimkolwiek ona jest) i w filmie, który mogliście obejrzeć powyżej, pokazał najważniejsze cechy Galaxy Tab S6. Dla mnie to właśnie rysik S Pen jest tutaj kluczowy, by ten tablet miał jakikolwiek sens. Został zmodernizowany i udoskonalony, a do tego fajnie wkomponowany w obudowę – ma swoje magnetyczne miejsce z tyłu, tuż pod aparatem. Taki zabieg sprawia, że urządzenie jest smukłe i lekkie, bo nie szukano miejsca na rysik w środku obudowy. Poza tym – co też można zobaczyć w materiale – dedykowane etui z klawiaturą też ma specjalne miejsce na S Pen’a.

Samsung Galaxy Tab S6
Samsung Galaxy Tab S6 / Samsung

Aaa no i jeszcze cena. Wygląda na to, że z tego mojego gdybania w poprzednim tekście o tym tablecie coś wyszło i w Polsce rzeczywiście zobaczymy trójkę z przodu. Europejska cena jest na poziomie 699 euro za podstawowy wariant. A pamiętajmy, że nowa klawiatura z funkcją DeX też swoje będzie kosztować.

To jak – czekacie?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *