Przeglądając różne sklepy w poszukiwaniu 2-terabajtowego dysku SSD trafiłem na inną promocję, która dotyczy monitorów Samsung Space Monitor. W zasadzie to monitora, ale w dwóch wersjach: z 27-calowym i 31,5-calowym ekranem. Oferta pochodzi z Vobisu gdzie monitory można kupić, odpowiednio, za 150 i 180 złotych mniej.

Samsung Space Monitor to obecnie jeden z ciekawszych monitorów w swojej cenie. A wiadomo, im niższa tym lepiej. Wyróżnia się przede wszystkim ciekawym pomysłem z podstawką, przez co monitor możemy ustawić na różnej wysokości, ale też bliżej lub dalej od siebie. Idealnie obrazuje to poniższa animacja, którą wyciągnąłem ze swojej recenzji:

Samsung Space Monitor
Samsung Space Monitor

Samsung Space Monitor to przede wszystkim matowa matryca VA o świetnych parametrach, odświeżanie 144 Hz i rozdzielczość WQHD przy 27 calach. Trzeba pamiętać, że w przypadku większej wersji mamy rozdzielczość 4K, ale tylko 60 Hz. Można kręcić trochę nosem na jedno złącze HDMI 2.0 i mini DisplayPort czy brak standardu VESA, ale za to jest to chyba jedyny monitor z takim uchwytem i z takimi parametrami.

Co więcej, jak gdzieś czytałem w sieci, wystarczy zrobić aktualizację firmware’u do wersji 1006.3, by monitor dostał wsparcie dla FreeSync i zmniejszył input lag do poziomu znanego z prawie dwukrotnie droższego modelu HG70 z Quantum Dot.

Samsung Space Monitor
Samsung Space Monitor / fot. Samsung

Teraz tak, za Samsung Space Monitor 27 cali, oznaczony jako LS27R750QEUXEN, zapłacimy teraz 1249 złotych, co jest obniżką z 1399 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że ten egzemplarz startował od 1599 złotych. Wersja z ekranem 31,5 cala (LS32R750UEUXEN) została przeceniona z 1829 złotych na 1649 złotych, co z kolei daje 180 złotych oszczędności.

Obydwa modele mają darmową dostawę i wysyłkę w ciągu 24 godzin, w dodatku można je kupić też na raty i wziąć w leasing.

Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej na temat tego monitora, poznać jego najważniejsze plusy i minusy to zapraszam do zapoznania się z poniższą recenzją:

Jeśli masz biurko z Ikei to… nie kupuj. Samsung Space Monitor – recenzja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Dwa modele monitorów Samsung Space taniej o nawet 180 złotych”

  • Kamila
    28 września 2023 at 14:25

    Za niedługo będziemy wymieniać w naszej firmie monitory na nowe. Te bardzo nas zaciekawiły właśnie ze względu na tą wielofunkcyjną podstawkę. To niezwykle praktyczne, że można je zarówno obniżać, jak i podwyższać, a także oddalać i przybliżać. Myślę, że sprawdziłyby się one u nas w firmie. Dużą zaletą jest to, że można je dostać w leasingu. Będziemy właśnie taką opcję rozważać. Dzięki za tą recenzję i polecenie!