W marcu zeszłego roku jedna z firm-córek Xiaomi o nazwie Redmi wypuściła swoje pierwsze słuchawki TWS – Redmi AirDots. Cena za ten sprzęt wynosiła 99 juanów (około 14 dolarów), więc nic dziwnego, że w ciągu miesiąca ich popularność przebiła wszelkie oczekiwania. Producent zanotował sprzedaż 3 milionów egzemplarzy. Teraz zapowiedziano Redmi AirDots 2.

Kilka miesięcy temu, w kwietniu, wyszła poprawiona edycja o nazwie Redmi AirDots S z ulepszoną łącznością. Niespodzianką jest zatem, że firma ogłosiła kolejną generację tych „bezprzewodowych pchełek” sygnowaną numerem „2”.

Redmi AirDots 2
Redmi AirDots 2 / fot. Redmi

Od 22 lipca dzięki akcji crowdfundingowej będzie możliwość zakupu słuchawek za jedyne 79 juanów, co po przeliczeniu daje jedyne 11 dolarów. Po skończeniu zbiórki cena Redmi AirDots 2 wzrośnie do kwoty 99 juanów.

Producent gwarantuje, że niskie pasma będą potężne, a wysokie i średnie delikatne i miękkie. Słuchawki wspierają Redukcję Hałasu Otoczenia (ENR), dzięki której podczas rozmów telefonicznych usuwane są niepotrzebne dźwięki dla polepszenia jakości.

Jedną z najbardziej znaczących zmian w Redmi AirDots 2 jest nowy chip odpowiadający za połączenie Bluetooth.

Dzięki niemu dostaniemy Bluetooth w wersji 5.0, gdzie w starszej wersji mieliśmy do dyspozycji jedynie Bluetooth 4.2. Dzięki temu zabiegowi połączenie będzie bardziej stabilne i o wiele szybsze – nie tylko ze smartfonem, ale także między dwiema słuchawkami – a jakość i ilość transmitowanych danych wzrasta dwukrotnie.

Redmi AirDots 2
Redmi AirDots 2 / fot. Redmi

Dodatkowo po dwukrotnym naciśnięciu na słuchawki użytkownik dostaje dostęp do asystenta głosowego XiaoAI, który wspiera takie funkcje jak odnajdywanie zawieruszonego gdzieś telefonu, nawigację czy robienie zdjęcia.

Nowe słuchawki od Redmi są leciutkie, ponieważ pojedyncza „pchełka” waży jedynie 4,1 grama. Jeżeli chodzi o baterię, to wytrzymają do 4 godzin słuchania, a z dołączoną stacją ten czas ma wzrosnąć trzykrotnie.

Szykuje się hit, choć pewnie nie aż taki jak w przypadku pierwszej generacji. Dane mówią same za siebie – naszą recenzję Redmi AriDots przeczytano ponad 100 tysięcy razy i ciągle ten licznik bije. Jeśli jeszcze nie czytałeś to można to nadrobić poniżej:

Po prostu, tanie i dobre. Słuchawki Redmi Airdots – recenzja

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Redmi AirDots 2 oficjalnie zapowiedziane. Szykuje się hit?”

  • Ole
    20 lipca 2020 at 22:12

    Wyglądają jak moje XiaoMi True Wireless Earbuds tyle że czarne. Parametry też takie same.

    • 21 lipca 2020 at 19:10

      W sumie to i te od Xiaomi i te od Redmi są bardzo podobne. AirDotsy 2 zewnątrz wyglądają niemal identycznie, kilka zmian jest w środku.