Huawei FreeGO został zapowiedziany już na początku czerwca. Głośnik należy do rodziny produktów „Free” do której przynależą także FreeBuds oraz FreeLace. Te pierwsze to pchełki TWS, drugie zaś to zwykłe bezprzewodowe słuchawki.

Początkowo wszyscy myśleli, że głośnik będzie można zakupić już w lipcu, jednak nic takiego się nie wydarzyło. W internecie są jednak przecieki, że już niedługo odbędzie się premiera nowego produktu. Pisał o tym między innymi znany chiński bloger.

Żeby się wyróżniać Huawei FreeGO musiał postawić na design!

Aktualnie na rynku można w tym sprzęcie przebierać, więc aby się wyróżnić należy stawiać na design. Według producenta, inspiracją dla Huawei FreeGO był odtwarzacz winyli. Osobiście uważam, że całokształt urządzenia to strzał w dziesiątkę. Uwielbiam futurystyczne kształty, więc pasuje mi ta „okrągła płaskość”. Nie przypomina wam discmana?

Jeżeli chodzi o wymiary urządzenia, to średnica wynosi 120 mm, natomiast grubość to jedynie 31 mm. Na boku widoczne jest pokrętło dzięki któremu można kontrolować głośność, ale przez wciśnięcie również odbierać, odrzucać i kończyć połączenia. Kontroler odpowie też za wyciszenie mikrofonu, pauzowanie i wznowienie muzyki oraz wywołanie asystenta.

Huawei FreeGO Pokrętło
Źródło: Huawei

Huawei FreeGO złożony jest z dwóch jednostek dźwiękowych. Jedna dla tonów wysokich wykończona wysokiej klasy bawełnianą membraną. Tą odpowiadającą za niskie częstotliwości stworzono ze stopu aluminium. Producent zapewnia że produkt jest nastrojony przez profesjonalistów i wzbogacony o algorytmy pozwalające na wydobycie głośnych, ale czystych dźwięków. Głośnik posiada NFC, co pozwoli na szybką synchronizację dzięki funkcji „one-touch”. Dwa mikrofony ściągające dźwięk z 360 stopni z zasięgiem 3 metrów w połączeniu z algorytmem niwelującym echo, pozwolą na dobre jakościowo rozmowy głosowe.

Huawei FreeGO One-touch
Źródło: Huawei

Głośnik działający w technologii Bluetooth 5.0 Huawei wyposażył w baterię o pojemności 11,25 Wh. Jakby tego było mało wspiera szybkie ładowanie do 18 W. Specyfikacja mówi, że 15-minutowe ładowanie pozwoli na 2 godziny zabawy.

Niestety, nie mamy jeszcze informacji na temat ceny. Mam nadzieję, że zaskoczy nas jak recenzowany wcześniej router Huawei Wi-Fi AX3!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One reply on “Huawei FreeGO – nowy głośnik Bluetooth niedługo w sprzedaży”

  • Wojtek
    23 sierpnia 2020 at 23:33

    Jakoś mnie nie przekonuje taki płaski kształt. Mój Tronsmart T6 wygląda lepiej 😉 No i na polskim geekbuying kosztował tylko 250 zł. Zobaczymy jaką cenę zaśpiewają za tego