Smartwatchy Amazfit raczej nikomu nie trzeba szczególnie przedstawiać. To bardzo popularne i jednocześnie bardzo przystępne cenowo zegarki, do których zaliczyć można choćby Amazfit BIP, chyba najbardziej charakterystyczny ich smartwatch czy Amazfit GTS i Amazfit GTR, które też znalazły spore grono zwolenników. Teraz do ekipy dołącza kolejny smartwatch, który swoim style nawiązuje do zegarków retro. Oto Amazfit Neo.

Tym razem Amazfit postanowił zrobić coś innego. Smartwatch, który wygląda jak by wyszedł z fabryki jakieś 30 lat temu, ale miał „aktualne” funkcje i możliwości. Chociaż te podstawowe. Sama firma twierdzi, że inspirowała się zegarkami Casio z lat 80-tych i 90-tych i coś w rym jest patrząc na na model Neo. Według mnie, patrząc tylko na grafiki i specyfikację, udało stworzyć się coś fajnego.

Amazfit Neo
Amazfit Neo / fot. AliExpress

Amazfit Neo jest dostępny w trzech kolorach – czerwonym, czarnym i takim szarym wpadającym w zielony (Może ktoś trafniej będzie umiał określić ten kolor?). Prezentuje się bardzo klasycznie i przynajmniej na grafikach sprawia wrażenie w miarę smukłego i małego. Waży raptem 32 gramy, około 11 grubości i obudowę zapewniającą wodoodporność (5 ATM). Zegarek ma 1,2-calowy wyświetlacz STN z jednobarwnym podświetleniem, a jego prawdziwą zaletą jest to, że jest zawsze włączony i powinien być dobrze widoczny w słoneczny dzień. Znajdują się na nim najważniejsze informacje, a w kółku została wydzielona część gdzie pojawiają się ikony różnych funkcji.

Amazfit Neo - przyciski
Amazfit Neo – przyciski / fot. AliExpress

Neo obsługujemy czterema przyciskami po bokach – tak jak na poniżej grafice. Smartwatch łączy się ze smartfonem przez Bluetooth 5.0 i aplikację Zepp App. Ma też wbudowaną baterię 160 mAh, która między innymi przez bardzo prosty ekran i brak systemu powinna przytrzymać zegarek przy życiu przez prawie miesiąc. Nawet jeśli finalnie będą to trzy tygodnie to i tak świetnie.

Smartwatch ma funkcję ciągłego monitorowania pulsu, monitorowanie snu, przekazuje powiadomienia o połączeniach i wiadomościach, a do tego kilka trybów sportowych. Liczy kroki, pokazuje dystans i spalone kalorie, może działać jako budzik i może odnaleźć zawieruszony telefon jeśli ten jest w zasięgu Bluetooth.

Amazfit Neo zamówimy na AliExpress

Mnie jakimś dziwnym cudem udało się zamówić Amazfit Neo za dokładnie 134,03 PLN z darmową wysyłką. Teraz wchodząc na AliExpress, gdzie obecnie smartwatch jest dostępny na wyłączność, cena wynosi około 170 złotych. Warto tam jednak zaglądać, bo co chwilę są jakieś kupony od sprzedawcy albo od AliExpress przez co cena robi się niższa.

Amazfit Neo
Amazfit Neo / fot. AliExpress

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *