Firmę 8BitDo na pewno kojarzy każdy kto choć raz rozglądał się za jakimś nietuzinkowym kontrolerem do konsoli albo peceta. Mają kontrolery inspirowane różnymi konsolami Nintendo, ale też takie gadżety jak adaptery, które pozwalają podłączyć niemal każdego pada do komputera. Najświeższą nowością jest jednak zupełnie coś innego – kontroler 8BitDo Arcade Stick, który przypomina nam „jak to się kiedyś grało”.

Przyznam szczerze, że trochę byłem zaskoczony jak pierwszy raz zobaczyłem ten kontroler. Od razu przypomniały mi się te wszystkie automaty na monety z pierwszym Mortal Kombatem. 8BitDo Arcade Stick to ewidentnie kontroler dla fanów „mordobić” i wszelkiej maści bijatyk. Ciężko, by sprawdził się w innych grach jak gry sportowe czy jakieś platformówki, ale może to tylko moje mylne spostrzeżenie. Jak pojawią się pierwsze testy, to będzie wiadomo co to potrafi.

8BitDo Arcade Stick
8BitDo Arcade Stick

8BitDo Arcade Stick to największy kontroler od 8BitDo, ale to nic dziwnego. Musi tak wyglądać i musi swoje ważyć, by nie latał po stole jak będziemy naparzać w przyciski i dawał trochę radochy jak to kiedyś było na automatach. Jest joystick, jest osiem okrągłym przycisków, są dwa przyciski do tworzenia mark czy pokrętło do zmiany oznaczenia przycisków. Mamy też dwa przyciski stworzone z myślą o Nintendo Switch – Home i ten od screenshotów.

Arcade Stick ma wbudowaną baterię 1000 mAh, która – według informacji producenta – ma trzymać kontroler przy życiu przez 30-40 godzin w zależności od tego czy używamy Bluetooth czy odbiornika 2,4 GHz. Kontrolera można też używać przewodowo przez USB-C. Arcade Stick działa z konsolą Nintendo Switch i komputerami z Windowsem. Czy działa z czymś innym? Testy pokażą, ale na stronie producenta są podane tylko te dwie platformy.

8BitDo Arcade Stick
8BitDo Arcade Stick

Ile to kosztuje? Nie mało. Na brytyjskim Amazonie mamy kwotę 82 funtów, co daje ponad 400 złotych. Sporo jak za kontroler. Dlatego też, jeśli ktoś planuje go nabyć, to musi być ogromnym fanem takich gier jak Mortal Kombat, Street Fighters czy Dragon Ball FighterZ.

Można go zamawiać, ale aktualnie trwa przedsprzedaż. Ma być dostępny 30 października.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *