Można śmiało napisać, że Nintendo kilka dni temu znowu „pozamiatało”. Na 35-lecie Mario przygotowało kilka gier i chyba tą najciekawszą jest Mario Kart Live: Home Circuit. Dlaczego? Zaraz się dowiecie. Na wstępnie napiszę coś ważniejszego – pojawiły się pierwsze oferty przedsprzedażowe, więc wiemy ile nowa gra będzie kosztować.

Nintendo idzie zawsze swoją drogą, wszystko robi po swojemu i to jest w tym najlepsze. Mają pomysł, paradoksalnie bardzo prosty i widać, że mają na tyle odwagi, by go zrealizować. Czemu nikt wcześniej nie wpadł na to, by stworzyć małe wyścigówki, którymi sterujemy za pomocą Switcha, a mieszkanie zamienić w tor wyścigowy? A do tego mieć podgląd na wszystko, bo go-karty mają wbudowaną kamerę? Czujecie to? No właśnie.

Zobaczcie sami jak to wygląda na oficjalnym trailerze:

Mario Kart Live: Home Circuit – ile kosztuje?

Do tej pory wiedzieliśmy wszystko za wyjątkiem ceny. Nie trzeba było długo czekać, by i te informacje pojawiły się w sieci. Wszystko dzięki pierwszym ofertom przedsprzedażowym. Mario Kart Live: Home Circuit pojawiło się w kilku sklepach (np. Konsole i Gry, Ultima, Power Play) w cenach od 389 do 459 złotych. Okazuje się, że będą dwa zestawy do wyboru – jeden z Mario, a drugi z Luigi. W każdym z nich będzie jeden go-kart, cztery bramki, dwie bandy kierunkowe i kabel do ładowania go-karta.

Zagadką jest jeszcze sama gra. Czy w zestawie będzie kartridż z grą? Niekoniecznie. Zgodnie z „drobnym druczkiem” pod koniec zapowiedzi wideo, gra ma być za darmo do pobrania w Nintendo eShop, więc może być tak, że w pudełku znajdziemy tylko kod aktywacyjny czy coś podobnego.

Trzeba wyciągnąć z portfela około 400 złotych.

Mario Kart Live: Home Circuit
Mario Kart Live: Home Circuit / fot. Nintendo

Podobnie było z grą Ring Fit Adventure i czuję w obydwu kciukach, że z nowym interaktywnym Mario Kart będzie tak samo. Albo i lepiej, bo przecież to Mario. Ring Fit zaraz po premierze kosztował około 300 złotych. Później ciężko było go znaleźć w sklepach, a ludzie kupowali te zestawy nawet w dwukrotnie wyższej cenie. Ja sam czuję się jakbym „wygrał życie”, bo kupiłem ten zestaw za około 280 złotych, jak tylko się pojawił. Z Mario Kart może być podobnie.

Przyznać się, kto już zamówił? Dla przypomnienia, gra będzie dostępna od 16 października.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *