Portal poświęcony grom planszowym Dicebreaker poinformował, że UbiSoft przy współpracy z PureArts (producent popkulturowych przedmiotów kolekcjonerskich) wyda fizyczną wersję minigierki dostępnej w Assassin’s Creed Valhalla. Chodzi o Orlog, który pojawi się w 2021. Niestety na obecną chwilę brak konkretniejszych szczegółów, czy chociażby dokładnej daty premiery. Oczywiście jak łatwo się domyślić – nie mogę się doczekać!

Masz chęć na partyjkę Orloga?

Orlog można najłatwiej opisać jako asasyńską wersję niezwykle popularnego Gwinta z trzeciego Wiedźmina. Jest dwóch graczy, a o zaczynającym partię decyduje rzut monetą. Każdy z grających ma piętnaście punktów życia i sześć kości. Na każdej jest wizerunek topora, strzały, tarczy, hełmu, ręki oraz puste pole. Pierwsze dwa służą do ataku i odbierania punktów życia, kolejne do obrony, a ręka do kradzieży punktów Boskiej Łaski. Te zdobywa się poprzez właśnie kradzież lub wybranie tej kości, na której jest żółta otoczka wokół wylosowanego „oczka”. Przy ich pomocy możemy skorzystać z umiejętności jednego z totemów, które mamy dobrane do gry. Można wybrać maksymalnie trzy.

Assassin’s Creed® Valhalla / Orlog może budzić emocje wśród graczy, głównie negatywne po sromotnej porażce

Jeśli chodzi o same totemy to jest ich kilkanaście. Gwarantują one szereg bonusów: od leczenia, poprzez wzmocnienie ataku – pod warunkiem, że mamy wymaganą ilość punktów Boskiej Łaski, których zdobycie zależy trochę od szczęścia, a trochę od taktyki. Totemy zdobywamy poprzez wygrywanie partii Orloga z bohaterami niezależnymi. Łatwo ich zlokalizować, gdyż na mapie pojawia się symbol dwóch kości.

Assassin’s Creed® Valhalla / Orlog w pełnej okazałości

Jak tak opisuje to może wyglądać to dość skomplikowanie, ale zapewniam, że po kilku partiach wchodzi to w krew. Podobnie jak Gwint, został wymyślony i opracowany na potrzeby gry. Chociaż Orlog nie jest prawdziwą grą Wikingów, to UbiSoft dołożył wszelkich starań, aby pasował on klimatem do Valhalli. Dość fajna odskocznia od ciągłego plądrowania i zabijania. Bardzo chętnie zaopatrzę się we własny egzemplarz i przetestuję go na żywo.

Przy okazji zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją Assassin’s Creed Valhalla, a także przypominam, że premiera była 10 listopada 2020 na PC, PS4, XONE, XSX oraz 12 listopada 2020 na PS5.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *