Kolejny tydzień za nami. Niestety nie był zbyt obfity w premiery nowych tytułów i jest tylko kilka świeżych produkcji. Było całkiem sporo takich, które miały już swój debiut, ale trafiły na nową platformę, więc ich nie będę uwzględniał. Zapraszam do lektury!

World of Warcraft: Shadowlands

World of Warcraft: Shadowlands / fot. Blizzard News

Blizzard szaleje w tym miesiącu. Najpierw Hearthstone, teraz WoW. Shadowlands to już ósmy dodatek do mega popularnego MMORPG World of Warcraft. W tym rozszerzeniu będzie nam dane poruszać się po tytułowej Krainie Cieni zapełnionej questami, lochami oraz rajdami. Chyba czas odnowić abonament…

Dostępne platformy: PC

Football Manager 2021

Football Manager 2021 / fot. Steam

Oto następna część popularnego cyklu sportowych menadżerów. W tym wypadku opartego na piłce nożnej – chyba najpopularniejszej dyscypliny sportowej na świecie. Gra kładzie całkiem spory nacisk na realizm, a co za tym idzie wiele aspektów rozgrywki jest rozwijanych i usprawnianych. Jeśli chodzi o podstawy rozgrywki to są identyczne jak w poprzednich częściach. Po wybraniu jednego z wielu dostępnych klubów, staramy się, aby to właśnie nasz wybraniec osiągnął zwycięstwo. Oczywiście musimy zajmować się niemalże każdym aspektem: finansami, relacjami z kibicami i mediami, sprzedajemy i kupujemy piłkarzy, planujemy treningi oraz taktykę. Tytuł idealny dla fanów piłki nożnej.

Dostępne platformy: PC, AND, iOS (od 1 grudnia także XONE i XSX)

Amazing Cultivation Simulator

Amazing Cultivation Simulator / fot. Steam

Dość ciekawa mieszanka. Trochę survivalu, trochę RPG, trochę strategii. W tej grze zajmujemy się tworzeniem… własnej sekty. Z takim symulatorem się jeszcze nie spotkałem. Brzmi wystarczająco ciekawie, żeby zainteresować tak wybrednego gracza jak ja. Jest to tytuł, który wyszedł z early access (wczesny dostęp od 11 stycznia 2019) – gratulacje! Przejdźmy do konkretów. Przygoda zaczyna się na proceduralnie generowanej mapie, na której znajdują się tereny bardziej lub mniej przydatne do zamieszkania. Dzięki temu, każda rozgrywka będzie zróżnicowana. Chętnie w to zagram, jak znajdę czas!

Dostępne platformy: PC

Nekopara Vol. 4

Nekopara Vol. 4 / fot. Steam

Są tu jacyś fani visual novel? Jeśli tak, to ten tytuł jest dla was. W tej części ponownie wcielamy się w właściciela cukierni, którego pomocnicy to… antropomorficzne koty. Jak na typowo azjatycką produkcję, owe stworzenia to urodziwe dziewczyny. Z uszami. I ogonem. No, ale historia jest o gościu imieniem Kashou, który zrywa z rodzinną tradycją pieczenia japońskich słodkości i otwiera cukiernię z wypiekami inspirowanymi zachodnią kulturą. W tej części trafiamy do Francji. Bon appétit!

Dostępne platformy: PC (w grudniu ma pojawić się też wersja na PS4 i Switch)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *