Jak to mówią: święta, święta i po świętach! A co w świecie gamingu? Niewiele… Wręcz posucha bym rzekł. Nowych tytułów naliczyłem całe trzy! Było kilka gier typu Nekopara Vol. 4, które miały już swój debiut, ale dopiero w zeszłym tygodniu dostały swój port na inną platformę. Tych ruszać nie będę, ponieważ nie taka jest tradycja tej serii! No to zaczynamy.

Najciekawsze premiery tygodnia na PC, konsole i urządzenia mobilne (14-20 grudnia)

Ratropolis

Zacznę dość ciekawym miksem karcianki z grą strategiczną czasu rzeczywistego (dla innych jest to po prostu RTS) z widokiem z boku. Nietypowo, prawda? W grze wcielamy się we władcę, jakby inaczej, szczurów. Naszym zadaniem jest zarządzanie swoją osadą w taki sposób, żeby przetrwało najazdy hordy przeciwników.

Ratropolis
Ratropolis / fot. Steam

Jeśli chodzi o fabułę, to tu jest dość klasycznie. Szczury (trzeba rzecz jasna podkreślić – antropomorficzne, ale mogłaby to być równie dobrze inna rasa) ucywilizowały się i jak to każda cywilizowana społeczność, założyła miasta. Swój rozwój zawdzięczały technologii, jednak jak to w takich przypadkach bywa, kilku naukowców przedobrzyło. Mianowicie doprowadzili do bardzo szybko szerzącej się mutacji wśród obywateli, która skutkowała zwiększoną agresją oraz wzrostem siły. Zajeżdża trochę jakimś wirusem zombie czy coś… Dla chcących przetestować grę: powinna być dostępna jeszcze wersja demo, dzięki której przetestujemy mechaniki gry. Ktoś chętny do prowadzenia własnej szczurzej nacji?

Dostępne platformy: PC

Override 2: Super Mech League

Override 2: Super Mech League / fot. Steam

Co to za twór? Bijatyka w której kontrolujemy mechy (czyli takie duże roboty). Jest to kontynuacja wydanego w 2018 roku Override: Mech City Brawl. Fabularnie gra dzieje się siedem lat po wydarzeniach z jedynki. Uwaga spoilery. W pierwszej części Ziemię najechali obcy (No bo jakby inaczej? To wcale nie jest oklepany motyw). Oczywiście zostali pokonani. Z kolei w drugiej części, roboty wykorzystane w konflikcie z jedynki, walczą w zawodach ku uciesze gawiedzi. Aż przypomina mi się film z Hugh Jackmanem – Giganci ze stali!

Dostępne platformy: PC, PS4, PS5, XONE, XSX, Switch

Super Meat Boy Forever

Mięsnego Jeża, przepraszam, Chłopca raczej nie trzeba nikomu przedstawiać, prawda? Super, że wszyscy się ze mną zgadzacie. Jeśli chodzi o kontynuację, to najbardziej kupił mnie aspekt fabularny. Otóż tytułowy Meat Boy oraz Bandage Girl (znani wszystkim z poprzedniej części) mają potomstwo. Dzieciaczka o uroczym imieniu Nugget, którego porywa zły Dr. Fetus – odwieczny wróg Mięsnego Chłopca. Ten jako dobry rodzic, rusza aby uratować swoją pociechę.

Super Meat Boy Forever
Super Meat Boy Forever / fot. Steam

Zmianie uległ system kontroli postaci – nie mamy już pełnej władzy nad bohaterami. Sami biegną przed siebie, a my musimy im pomagać omijać pułapki i przeszkody. Dodatkowo możemy atakować przeciwników prostymi ciosami. W końcu nie jesteśmy w pełni bezbronni!

Dostępne platformy: PC (w 2021 jest planowana premiera na PS4, XONE, Switch, AND oraz iOS)

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *