Ruszyła machina z promocjami. Tym razem chodzi o nową odsłonę internetowego sklepu Huawei, gdzie od dzisiaj można znaleźć kilka interesujących obniżek na sprzęt. Jedną z nich jest ta, która dotyczy laptopa Huawei MateBook 14 w najlepszej obecnie wersji. Nie dość, ż jest tańszy to jeszcze dostajemy akcesoria po złotówce.

MateBook 14 (2020) nie jest topowym laptopem Huawei, ale to wcale nie oznacza, że nie jest interesującym sprzętem. Wręcz przeciwnie. Pod obudową znajdziemy 6-rdzeniową jednostkę AMD Ryzen 5 4600H, która daje solidnego wydajnościowego kopa w porównaniu z poprzednią generacją czy nawet procesorami Intela. Do tego – jak już wspomniałem – jest to najbogatszy wariant, więc w standardzie mamy 16 GB RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB. Ekran ma 14 cali i rozdzielczość 2K. Do tego kilka fajnych rozwiązań jak kamerka chowana w klawiaturze, funkcja Huawei Share czy czytnik palucha w przycisku zasilania.

Ostatnio testowałem podobnie skonfigurowanego Lenovo i dało się nawet pograć. Uruchomiłem Shadow of the Tomb Raider i co prawda na najniższych, ale dało się swobodnie pograć. Stąd też taki sprzęt powinien się sprawdzić nie tylko przy biurowych zadaniach.

Huawei MateBook 14 2020
Huawei MateBook 14 2020 / fot. Huawei

Aktualnie w oficjalnym sklepie Huawei jest promka, gdzie opisywany wyżej sprzęt można kupić za 3999 złotych z dodatkami. To kilkaset złotych taniej niż normlanie, przynajmniej jeśli chodzi o oficjalny sklep. Nie jest to tak dobra promocja jak w przedsprzedaży, ale zawsze coś. Teraz można dobrać dwa akcesoria, każde po złotówce. Jest to bezprzewodowa mysz Huawei AF30 i router Huawei Wi-Fi AX3, odpowiednio za 159 i 249 złotych.

Jeżeli kogoś by to bardziej interesowało, to wspomniany router kiedyś testowałem. Fakt, w tej lepszej wersji, między innymi z lepszym procesorem, ale zawsze można mieć jakiś pogląd na urządzenie, które jest w zestawie.

W ofercie promocyjnej są też inne urządzenia. Jest chociażby MateBook X 2020 też z takimi samymi dodatkami. Patrząc jednak stricte na główne podzespoły, 14-stka z tego wpisu wypada lepiej. Wszystkie promocje znajdziecie na stronie, o tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *