Przyznam szczerze, że przed spotkaniem z Nextbase nawet nie wiedziałem, że taka firma w ogóle istnieje. A tu okazuje się, że ma jakieś 60% europejskiego rynku wideorejestratorów. Tych bardziej premium, podobno. Właśnie te wideorejestratory debiutują teraz w Polsce. Jest ich sześć, więc każdy znajdzie coś dla siebie. I dla swojego samochodu.

6 wideorejestratorów Nextbase w Polsce.

Za oficjalne wprowadzenie marki na polski rynek można uznać 17 dzień września, bo właśnie wtedy, na torze Modlin, odbyła się konferencja. Wśród kilku tysięcy koni mechanicznych, więc lepszego miejsca nie mogli sobie wybrać. Jak już wspomniałem, modeli wideorejestratorów jest sześć, a ich ceny są w przedziale od 299 do 1199 złotych. Najtańszy i zarazem najprostszy jest Nextbase 122HD. Ten gdzie upchano wszystko co obecnie Nextbase ma najlepsze to 622GW.

Wideorejestratory Nextbase
Wideorejestratory Nextbase / fot. Nextbase

Kamery różnią się między sobą między innymi wielkością ekranu, tym czy jest dotykowy lub nie, rozdzielczością nagrywania czy obecnością różnych standardów lokalizacji i łączności jak GPS, Wi-Fi i Bluetooth. Każdy z nich ma tryb parkingowy, choć to raczej mają nawet najtańsze rejestratory innych marek. Przykładowo, najniższy w hierarchii, czyli model 122 nagrywa w 720p, ma dwucalowy wyświetlacz, kąt widzenia 120 stopni i obiektyw z przesłoną f/2.2. Z kolei z drugiej strony, 622GW, czyli ten najlepszy nagrywa w 4K, ma 3-calowy ekran dotykowy, Wi-Fi, GPS, Bluetooth 5.2 i ka widzenia 140 stopni. A do tego wszystkie nextbase’owe rozwiązania jak System SOS, łączność z asystentem Alexa czy automatyczną synchronizację ze smartfonem.

Nextbase 422GW
Nextbase 422GW / fot. Nextbase

Mnie w kamerach najbardziej podobają się dwie rzeczy. Uchwyt i dodatkowa tylna kamera.

Do modelu 322GW i lepszego można doczepić jedną z trzech kamer, które nagrywają to co dzieje się z tyłu. Może to być kamera tylnej szyby, kamera skierowania do tyłu i kamera podglądu kabiny. Kamerę trzeba oczywiście dokupić osobno (299 złotych), ale najlepsze jest to, że można ją doczepić bezpośrednio do głównego modułu bez dodatkowych kabelków. Uchwyt z kolei jest tak przemyślany (i w dodatku opatentowany), by kamera znajdowała się jak najbliżej szyby. Pozwoli to zniwelować wszelkie refleksy pojawiające się na szybie.

Ceny kamer Nextbase w Polsce.

Kamery są już dostępne w większych marketach z elektroniką i na Allegro. Sugerowane ceny detaliczne możecie zobaczyć poniżej:

 • 122HD – 299 złotych
 • 222 – 399 złotych
 • 322GW – 599 złotych
 • 422GW – 799 złotych
 • 522GW – 899 złotych
 • 622GW – 1 199 złotych

Dla waszej informacji napiszę jeszcze, że w testach mamy już model 422GW. To ten, który nagrywa w 1440p, ma 2,5-calowy wyświetlacz i w zasadzie ma wszystko to co najwyższy modeli serii. Recenzja już wkrótce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 replies on “Nextbase wkracza do Polski, a razem z nim 6 kamer samochodowych”

 • Rychu
  28 września 2021 at 23:25

  No to czekam na jakieś testy z kamerkami które są u nas dobrze znane. Navitel, 70mai, TrueCam, Mio. Żeby było wiadomo i gołym okiem widać co i jak.

  • 28 września 2021 at 23:52

   Dobry pomysł, ale nie wiem co i jakie modele uda mi się załatwić do testów. Na razie mam Xblitza i coś od Navitel.

  • Kuba
   22 listopada 2023 at 17:04

   Szukam takich testów zbiorczych i trudno o to, a teraz fajnie cenowo się zrobiło. Wiecej kamer to większa konkurencja. Lamax T10 fajnie potaniał i może się skuszę, bo to juz normalne 4K i uchwyt magnetyczny, na którym mi zależy