Uncharted to jedna z tych marek, która jest od początku kojarzona z PlayStation. Tak, wiem – nadchodzi remaster Uncharted 4: Koniec Złodzieja oraz Uncharted: Utracone Dziedzictwo między innymi na PC. Nie zmienia to faktu, że jest to seria, która wyszła spod skrzydeł Naughty Dog, pod patronatem Sony. W końcu pojawił się oficjalny zwiastun filmu o przygodach Nathana Drake’a!

Tom Holland jako… poszukiwacz skarbów?

Wspomniany aktor zasłynął z roli, w której wcielał się w jednego z najbardziej znanych superbohaterów Marvela – Nocnego Pawiana. Żart! Zrozumieją Ci, którzy oglądali Spider-Man: Far From Home. Chodzi oczywiście o tytułowego Pajęczaka. Sam nie kojarzę go z żadnych innych produkcji (poza zwiastunami filmu Diabeł wcielony od Netflixa). Prawdopodobnie dlatego, że oglądam głównie fantasy i science-fiction – ale też nie każde.

Tom Holland jako Nathan Drake / fot. Twitter Uncharted Movie

Tom, moim skromnym zdaniem, pasuje do roli nastoletniego Petera Parkera wręcz idealnie. Szanuje Spider-Manów w wykonaniu Tobey’ego Maguiera czy Andrew Garfielda, ale… No właśnie! Pierwszy Spider-Man był zbyt sztywny, drugi za bardzo wyluzowany. Holland odgrywa tę rolę z idealnym wyśrodkowaniem. Dlatego też chętnie zobaczę go w roli Nathana Drake’a, chociaż są pewne obawy. Czy sobie poradzi i nie zrobi ze współczesnego Indiany Jonesa ciapy? Czy Mark Wahlberg pokaże więcej niż jedną minę? Okaże się w lutym przyszłego roku. Wtedy właśnie ma mieć premiera.

Ekranizacja Uncharted, czy luźna interpretacja?

Oglądając zwiastun rozpoznałem jedynie postać Chloe Frazer – byłej „dziewczyny” Nathana Drake’a. Dlaczego w cudzysłowie? Ich relacja była… dość skomplikowana. Najlepiej pokazuje to druga oraz trzecia część Uncharted. Nie wspominam o Nathanie Drake’u czy Victorze Sullivanie, bo od początku było wiadome, kto wciela się w te postacie. Sam trailer ma kilka smaczków dla fanów serii. Choćby scena z samolotem, lub wspomnienie starszego brata Nate’a. I tu właśnie pytanie: to ekranizacja, czy luźna interpretacja?

Dlaczego nie jest to do końca jasne? Otóż o tym, że Nathan Drake ma starszego brata dowiadujemy się dopiero w czwartej części. Na zwiastunie widać, że Nate i Sully się dopiero poznają, a to było wyjaśnione w trójce. Okoliczności początków ich znajomości są zupełnie inne w trailerze (tak można wywnioskować), a inne w grze. Ciężko więc cokolwiek powiedzieć. Myślę, że wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane po obejrzeniu filmu. Taka ciekawostka: parę lat temu powstał fanowski film z Nathanem Fillionem, który był inspiracją dla twarzy Nathana Drake’a!

Nie wiem jak wy, ale ja wyczekuję premiery!

Wiem, że ekranizacje gier kończyły się różnie, szczególnie te w reżyserii Uwe Bolla, ale zobaczymy. Nie spodziewam się, że będzie to 10/10, albo jakieś nowe objawienie kinematografii, ale mam dobre przeczucia. Uważam, że Sony da nam dobry film. O ile będziemy patrzeć na niego jako oddzielny byt, a nie ekranizację jeden do jednego względem gry.

Premiera będzie miała miejsce 8 lutego 2022. Kto wie, może w tym samym okresie pojawi się obiecana Uncharted: Legacy of Thieves Collection na PS5 i PC?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *