Są takie gry Nintendo Switch, które trzeba mieć na swojej konsoli. I wcale nie mam tu na myśli wszystkich tytułów AAA od Nintendo. Są takie indyki, w które trzeba zagrać, a najlepiej jest to zrobić, gdy akurat można je kupić w świetnej promocji. Tym bardziej, że ta świetna promocja w przypadku kilku pozycji oznacza tak niskie ceny jakich jeszcze na te gry nie było.

Gry są w totalnie losowej kolejności, więc nie sugerujcie się, tym, że pierwsza jest taka, a ostatnia jest taka. Tak naprawdę to przy aktualnych obniżkach cen najlepiej kupić je wszystkie, bo można je mieć w cenie dobrego burgera z frytkami. A potwierdzeniem tego, że gry są bardzo dobre niech będzie to, że każda z nich jest „na zielono” na Metacriticu.

Moonlighter: Complete Edition

16,49 PLN

Moonlighter to gra, której raczej nikomu kto „siedzi w grach” nie trzeba przedstawiać. Ma już kilka lat, a w wersji kompletnej na Nintendo Switch jest dostępna od połowy 2020 roku. W skrócie, Moonlighter to gra RPG akcji z typowo rogue-lite’owymi elementami. Wcielamy się w niej w Willa, który za dnia jest zwykłym sklepikarzem, a w nocy szlaja się po losowo generowanych lochach w poszukiwaniu potworów i „skarbów” do swojego sklepu. Według strony how long to beat ukończenie gry na maksa zajmuje około 26 godzin i mowa tu tylko o podstawowej części gry (bez DLC).

Moonlighter
Moonlighter

Moonlighter: Complete Edition można mieć za 16,49 złotych, a wersja podstawowa gry kosztuje 13,49 złotych. W pierwszym przypadku jest to najniższa cena jaka kiedykolwiek była w przypadku gry na Switcha. W drugim, jedna z niższych, bo ostatni raz Moonlighter w tej cenie był do zdobycia w listopadzie. Obniżka obowiązuje do 26 lutego.

This War of Mine: Complete Edition

7,49 PLN

O This War of Mine to można książkę napisać. Gra, która pojawiła się w 2014 roku i została wydana chyba na wszystkich współczesnych platformach. Na Switcha trafiła w 2018 roku i od razu w edycji kompletnej. Za produkcję odpowiedzialne było polskie studio 11 bit studios, które aktualnie pracuje nad grą The Invincible, opartą na motywach powieści Stanisława Lema. Gra z charakterystyczną oprawą graficzną i mocnym klimatem, która pokazuje realia wojny oczami cywilów.

This War of Mine

Gra trafiła na Switcha w cenie 149 złotych, co w przypadku czteroletniej już gry nie było dobrą wyceną, ale już na początku 2019 roku cena spadła o prawie połowę. Teraz można mieć tę grę za dosłownie kilka złotych. A dokładniej – 7,49 złotych. Tak, za kwotę jednego dobrego piwa możemy mieć grę na ponad 35 godzin.

Children of Morta: Complete Edition

32,40 PLN

Gra, która ma wiele wspólnego z pierwszym opisywanym tutaj Moonlighterem. Też jest to gra RPG akcji z przepiękną pixel artową grafiką, ciekawymi mechanikami i elementami rogue-lite oraz „rachu ciachu”. W Children of Morta gramy rodziną Bergsonów, pokonując wrogów w losowo generowanych lochach i jaskiniach, by uchronić się przed zbliżającym się „Zepsuciem”. W grze Complete Edition mam nie tylko dodatkową grywalną postać (Apan) czy nowy tryb trudności, ale też dwa dodatki: Ancient Spirits i Paws & Claws.

Children of Morta
Children of Morta

W przypadku kompletnej edycji Children of Morta mamy najniższą cenę od czasu premiery gry na „Pstryczka”. Zwykła wersja bez dodatków zrównała się z ceną, która obowiązywała pod koniec listopada i wynosi 22 złote. Podobnie jak wyżej, obniżka ceny obowiązuje do 26 lutego.

Outbuddies DX

14,40 PLN

Gra, która od razu urzekła mnie oprawą wizualną przypominającą metroidvanie ze starych czasów. Outbuddies DX przenosi nas do Bahlam, zatopionego miasta gdzieś w głębinach południowego Atlantyku, gdzie pomagamy niejakiemu Nikolay’owi Bernstein’ie’owi wydostać się na powierzchnię. Tak pokrótce opisuje grę producent. Ja akurat jeszcze w to nie grałem, ale za 20% pierwotnej ceny chyba się skuszę. Po obniżce wychodzi 14,40 zł.

Outbuddies DX

Gra z października 2019 roku, która na Switcha została nieco później, bo w czerwcu 2020. Może recenzje krytyków nie spowodowały, że gra jest na zielono, ale bardzo często bardziej miarodajną opinią jest ta od użytkowników i graczy. A tutaj jest solidne 7.5/10.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *