Kiedy Asus ROG Flow Z13 pojawił się na CES 2022 od razu stwierdziłem, że to najciekawsza premiera całych targów. Nazwałem go „Surfacem na sterydach”, bo w charakterystycznej, tabletowej konstrukcji zmieszczono to, co zazwyczaj mają laptopy gamingowe. Wtedy nie znaliśmy polskiej ceny, ale ta od jakiegoś czasu widnieje na oficjalnej stronie Asusa.

Polska cena Asus ROG Flow Z13

Do tej pory było wiadomo, że ROG Flow Z13 będzie kosztował 1899 dolarów. Nie było jednak jasne to, jaką wersję za taką cenę będzie można kupić. Nie było też sensu przeliczać jej „jeden do jeden” na polskie złotówki, bo i tak nie miałoby to pokrycia w rzeczywistości. Teraz wiemy, że jeśli będziemy chcieli mieć taki sprzęt, to trzeba wyłożyć 9499 złotych.

Asus ROG Flow Z13 (2022) - cena w Polsce
Asus ROG Flow Z13 (2022) – cena w Polsce / fot. Asus

Jakiej specyfikacji dotyczy ta kwota? O ile wierzyć temu co znalazło się na stronie, w tej cenie kupimy najlepszy albo jeden z lepszych wariantów. Będzie 12. generacja procesora Intel Core i9-12900H, 16 GB RAM (w dwóch kościach), terabajtowy dysk SSD NVMe PCIe 4.0 i karta graficzna GeForce RTX 3050 Ti. Wygląda na to, że jedyną rzeczą jaką będzie można wybrać to ekran: WQHD w 60 Hz albo trochę więcej niż Full HD w 120 Hz.

Szczerze? Spodziewałem się wyższej ceny. Wszystko zostanie zweryfikowane wtedy, kiedy komputer trafi do sklepów. Miało to być w połowie lutego. Fakt, widziałem go w jednym z polskim elektromarketów, ale wyglądało to tak, jakby dopiero przygotowywali się sprzedaży. Nie było ceny, a produkt był oznaczony jako… archiwalny.

W artykule pojawił się link w ramach kampanii Ceneo.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *