Jakiś czas temu pisałem o skromnej zapowiedzi PlayStation VR2. Powiedziano dużo, ale było jakoś tak mało konkretów. Póki co Sony nabrało wody w usta i milczy. Nie mamy nawet konkretnej daty premiery, ale jest jakaś nadzieja!

Niewypał w postaci PlayStation VR

Pierwsze gogle do rzeczywistości wirtualnej od Sony zostały moim zdaniem potraktowane po macoszemu. I to mocno. Żadnych większych premier. Żadnych na tyle dużych tytułów, żeby zachęcić do kupna sprzętu, który kosztował na początku tyle co nowa konsola. A warto wspomnieć, że PSVR bez PS4 jest warte tyle co Matiz po zderzeniu z tirem.

PlayStation VR
PlayStation VR / fot. PlayStation

Może wyjść, że jestem niesprawiedliwy, bo przecież było rewelacyjne Farpoint, ewentualnie The Walking Dead: Saints & Sinners czy Until Dawn: Rush of Blood. O SUPERHOT nie wspomnę. No dobrze, ale trzy czy cztery dość ciekawe tytuły na kilka lat istnienia sprzętu to za mało. Pierwszą wersje PlayStation VR można uznać bardziej jako drogą ciekawostkę. Prototyp. Ewentualnie te pierwsze gogle miały jedynie zbadać rynek i zapotrzebowanie. Nikt nie wie, co siedzi w głowie zarządu firmy.

PS VR2 to nowa nadzieja na lepszą wirtualną rzeczywistość?

W stronę PS VR2 spoglądam już z większym optymizmem. Raz, że kontrolery są zaprojektowane bezpośrednio do gogli, a nie (jak w przypadku pierwszej wersji) od move’a. Dwa, wrażenia z grania na tym sprzęcie mają wbijać w fotel. Podobno mamy odczuć pęd pocisku, który śmignął blisko naszej głowy. Czy tak będzie? Z czasem się przekonamy. Jak wspomniałem, nie wiadomo nic o ewentualnej dacie premiery. Po ostatnim pokazie State of Play zaczynam mieć pewnie podejrzenia. Zostało zapowiedzianych pięć pozycji: dodatkowa zawartość PS VR2 do nadchodzącego remake’u Resident Evil 4, Resident Evil Village, The Walking Dead: Saints & Sinners 2: Retribution, No Man’s Sky oraz Horizon Call of the Mountain. To ostatnie dostało większy zwiastun, niż to co pokazano przy okazji zapowiedzi PS VR2.

PS VR2
PS VR2 / fot. Sony

Ze wszystkich wymienionych pozycji tylko jedna ma w miarę przybliżoną premierę – The Walking Dead.

Na obecną chwilę ma ona wyjść na rynek w listopadzie 2022 na platformę PS4, PS5 oraz PC. Z racji, że pokaz State of Play miał się skupiać na tytułach wydawców third-party (o nich pisałem wcześniej) oraz grach na PS VR2 śmiem twierdzić, że jesienią będziemy mogli zakupić gogle. O ile nie spotka ich ten sam los co PlayStation 5. Czy moje przypuszczenia się sprawdzą, okaże się za kilka miesięcy. Oby tak, bo wtedy wiem co chcę na gwiazdkę!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *