GC Connect to najnowszy hub USB-C od Green Cell, który właśnie trafił do sprzedaży. Za niecałe 250 złotych dostajemy multiportowy gadżet, który z pewnością dorzuci co nieco do współczesnych ultrabooków. Na przykład do takiego jak Huawei MateBook 13, na którym piszę ten tekst. A no i też jest w pełni bezpieczny dla Macbooków z M1.

GC Connect to hub USB-C z ładowaniem 85 W

Nie jest to pierwszy hub USB-C tej firmy, ale – jak też sam się dowiedziałem – najbardziej dopracowany. Ale to przecież nic dziwnego, bo jego premiera dopiero co się odbyła i w regularnej sprzedaży jest od wczoraj, czyli 8 listopada. GC Connect to lekko przeprojektowany, sprawdzony, solidnie przetestowany i też nieco droższy hub USB-C, którego możemy podłączyć do laptopów wykastrowanych z popularnych portów. Ten tutaj „zamienia” jeden port USB-C w 7 dodatkowych portów.

Hub USB-C Green Cell GC Connect
Hub USB-C Green Cell GC Connect / fot. Green Cell

Green Cell GC Connect ma jedno USB-C, które najczęściej będzie wykorzystywane do ładowania, ma aż trzy porty USB-A 3.1, jedno HDMI i po jednym slocie na kartę w rozmiarze SD i microSD. Tu trzeba zaznaczyć, że USB-C obsługuje funkcję Power Delivery o maksymalnej mocy 85 W, więc bez problemu naładuje akumulator w większości lekkim laptopów. HDMI z kolei obsługuje rozdzielczość 4K przy odświeżaniu 60 Hz, co jest ważną zmianą, bo poprzedni hub wyrabiał się tylko w 30 Hz. Ja do pełni szczęścia widziałbym tu jeszcze port LAN.

Green Cell GC Connect
Green Cell GC Connect / fot. Green Cell

Pamiętacie tę akcję z niby upalonym Macbookiem z M1, o której kiedyś pisał Marcin na spiderswebie? Finalnie, po wnikliwych testach, i pomiarach okazało się, że problem leży po stronie samego Macbooka i jego oprogramowania. W przypadku poprzedniego huba nadal mamy informację, że działa z Macbookami z procesorami z serii M, ale tylko wtedy, gdy mają odpowiednią wersję oprogramowania. Z nowym GC Connect nie ma już żadnych problemów i wszystkie Macbooki mogą czuć się bezpiecznie. W opisie produktów jest informacja, że hub USB-C jest kompatybilny z Apple Macbook M1 i M2.

GC Connect waży nieco ponad 65 gramów i ma obudowę z anodyzowanego aluminium. Porty zdają się być odpowiednio od siebie oddalone, by można było bez problemu podłączyć każdy kabel lub nośnik. HDMI zostało przerzucone na krótszy bok. Hub został wyceniony na 249,95 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 replies on “Green Cell ma hub USB-C, który na pewno nie spali ci Macbooka”

  • sad
    10 listopada 2022 at 10:16

    Gdyby miał 3 porty usb-c zamiast usb-a to spoko.

  • 12 listopada 2022 at 10:26

    Niekoniecznie. Zazwyczaj w tych najsmuklejszych laptopach właśnie USB-A brakuje i są tylko USB-C.