Napiszę tak szczerze – im jestem starszy tym bardziej lubię LEGO. LEGO ma teraz świetny czas i co chwilę pojawiają się kapitalne zestawy, które coraz rzadkiej są tylko dla dzieci. Na pewno rozumiecie, o co mi chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nawet takie samochodziki jak te z serii LEGO Speed Champions wyglądają świetnie. Już niedługo pojawi się kolejny model, który warto mieć w kolekcji. To Nissan Skyline GT-R (R34) wzorowany na tym, którym jeździł Brian O’Conner w „2 Fast 2 Furious”.

Nissan Skyline GT-R z klocków LEGO

Co ciekawe, to nie jedyny samochód z „Szybkich i Wściekłych”, który można mieć w miniaturowej wersji z klocków LEGO. Pół roku temu pojawił się Dodge Charger R/T z pierwszej części „Szybkich i Wściekłych”, którym jeździł Dominic Toretto. Był to jeden z pierwszych zestawów nawiązujących do znanych samochodów z kultowych filmów.

LEGO Speed Champions Nissan Skyline GT-R R34
LEGO Speed Champions Nissan Skyline GT-R R34 / fot. LEGO

Nowy zestaw z Nissanem Skyline GT-R (R34) to LEGO 76917 i składa się z 319 elementów. Trzeba przyznać, że jak na tak mały model zachowano sporo detali jak choćby charakterystyczny przód, lotkę z tyłu czy butlę z podtlenkiem azotu w środku. Samochód może i jest nieco kanciasty, ale i tak w mojej ocenie jest jednym z bardziej udanych setów LEGO Speed Champions. Nie zabrakło oczywiście mini-figurki Briana O’Connera.

LEGO Speed Champions Nissan Skyline GT-R R34

Premiera zestawu jest zaplanowana na 1. stycznia 2023 roku. Cena na polskim rynku nie jest jeszcze znana, ale 24,99 euro u naszych zachodnich sąsiadów (którzy odpadli z Mundialu) nie zapowiada nic dobrego. Mam nadzieję, że nie przekroczy stówy, bo przeważnie takie zestawy można było zdobyć za 60-90 złotych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *