Coraz bliżej rozpoczęcia targów MWC 2013 i coraz więcej potwierdza się informacji, które jeszcze kilkanaście dni temu były plotkami. Głównie dotyczą one tabletów, które Samsung ma zaprezentować pod koniec lutego w Barcelonie. Z najnowszych wiadomości wynika, że na MWC poznamy nie jednego, nie dwa… a być może nawet cztery nowe tablety koreańskiego producenta!

Zacznijmy więc od początku, czyli od trzeciej generacji tabletu Samsung Galaxy Tab, który kryje się również pod kodową nazwą „Santos”. Jak podaje serwis SamMobile, Samsung Galaxy Tab 3, podobnie jak poprzednik, zostanie zaprezentowany w dwóch wersjach, z ekranem o przekątnej 7- i 10,1 cali. Obydwa tablety będą występowały w wariancie z modemem 3G + WiFi i „samym” WiFi, a ich oznaczenie prawdopodobnie będzie wyglądać tak:

GT-P3200 – Samsung Galaxy Tab 3 7.0 z 3G i WiFi
GT-P3210 – Samsung Galaxy Tab 3 7.0 z WiFi
GT-P5200 – Samsung Galaxy Tab 3 10.1 z 3G i WiFi
GT-P5210 – Samsung Galaxy Tab 3 10.1 z WiFi

Nie pojawiły się żadne informacje o tym, jak tablety będą wyglądały od strony technicznej. Nie wiadomo jeszcze w jakiego typu ekran będą wyposażone i jaki procesor znajdziemy pod obudową. Niektórzy mówią jednak o obecności 5-megapikselowego aparatu, umieszczonego z tyłu.

Kolejnym nowym urządzeniem Samsunga ma być tajemniczy tablet o nazwie „Roma” i oznaczeniu GT-P8200. Patrząc właśnie na to oznaczenie, do głowy przychodzi nam jedna myśl, że może to być high-end’owy tablet z wydajnym układem, dobrym procesorem graficznym i innymi, imponującymi parametrami. Niestety, podobnie jak wyżej, na obecną chwilę praktycznie nic nie wiadomo na temat specyfikacji sprzętu, poza aparatem 5 Mpix i 15 lub 32 Gigabajtową pamięcią wbudowaną.

Wygląda na to, że najpewniejszy ze stawki jest Samsung Galaxy Note 8, który został nawet oficjalnie potwierdzony przez JK Shin, prezesa mobilnego oddziału Samsunga. O tym tablecie ostatnio pojawiło się najwięcej informacji, wliczając w to także prawdopodobną specyfikację techniczną.

Samsung Galaxy Note 8.0, bo tak oficjalnie ma się nazywać najnowsze dziecko Samsunga z serii Note, będzie oznaczone numerem GT-N5100 (kryptonim „Kona”) i wyposażone w 8-calowy ekran Super Clear LCD o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem urządzenia ma być czterordzeniowy układ Exynos (chyba taki jak w Galaxy Note II), a za robienie zdjęć i nagrywanie filmów będzie odpowiadał aparat o matrycy 5 milionów pikseli. Całością będziemy mogli zarządzać za pomocą systemu Android 4.2 z nakładką TouchWiz Nature UX, a także rysikiem S Pen.

Targi Mobile World Congress już za nieco ponad miesiąc i właśnie na nich możemy zobaczyć powyższe tablety. Trzeba jednak pamiętać, że podane informacje nie są oficjalne i równie dobrze w Barcelonie zostanie zaprezentowany tylko Galaxy Note 8.0, z racji tego, że został potwierdzony przez najwyższe władze. W każdym bądź razie robi się interesująco, a ja już rozgrzewam palce, by na bieżąco przekazywać Wam informacje o przyszłych „dachówkach” koreańskiej firmy.

zdjęcie poglądowe, jest na nim Samsung Galaxy Tab 2 10.1
źródło: SamMobile, PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *