W ciągu ostatnich kilku tygodni nastąpił wysyp informacji o kilku nowych tabletach Samsunga, które firma w najbliższej przyszłości ma zaprezentować. Na obecną chwilę tylko premiera jednego, Samsunga Galaxy Note 8.0 jest pewna, bo tablet dostał zielone światło nawet od samego prezesa, JK Shin’a. Teraz trochę zamieszania wprowadziły dwa zdjęcia opublikowane przez jeden z zagranicznych serwisów, które rzekomo ukazują tablet Samsung Galaxy Tab 3.

Zdjęcia w sieci umieścił serwis PhoneArena, który twierdzi, że urządzenie na fotografii to Samsung Galaxy Tab 3. Nie wiadomo jednak, która jest to wersja tabletu – czy ta z ekranem w okolicach 8 cali, czy może z większym, o przekątnej 10,1 cali. Spoglądając jednak na zdjęcie, wydaje się, że jest to urządzenie mniejsze.

samsung-galaxy-tab-3-in-box

Serwis PhoneArena jest dosyć wiarygodnym źródłem, ale nie można wykluczyć, że zamieszczone zdjęcia są fałszywe. Gdy przyjrzymy się im bliżej, pojawia się coraz więcej wątpliwości. Przede wszystkim spójrzmy na nazwę tabletu umieszczoną na pudełku. Według tego, co jest tam napisane, mamy do czynienia z tabletem „Samsung Galaxy Tab 3”, ale brakuje dopisku, który wskazywałby na przekątną ekranu. W przypadku poprzedniej generacji, za równo przy Galaxy Tab 2 7.0 i Galaxy Tab 2 10.1 taka informacja była na opakowaniu.

Z drugiej jednak strony nasuwa się pytanie – Może Samsung szykuje tylko jedną wersję 3. generacji tabletu? Możliwie, ale jeszcze musimy się wstrzymać i poczekać na oficjalne stanowisko koreańskiej firmy. Wracając jednak do wyglądu samego tabletu, pojawia się następna wątpliwość. Gdzie podziało się logo Samsunga, które zawsze (nawet w przypadku pierwszego tabletu Samsunga o oznaczeniu GT-P1000), znajdowało się na ramce wokół ekranu? Coś tak jakby… goło.

samsung-galaxy-tab-3-box

Kontrowersje wzbudza także prezentacja tabletu na pudełku. Mimo tego, że zdjęcie jest kiepskiej jakości, można zauważyć, że na ekranie są tylko trzy rzędy ikon, które świadczą o małej rozdzielczości ekranu (na moje oko coś w okolicach WVGA). Poza tym, ikony bardziej kojarzą się z „stock’ową” wersją systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich, niż 4.1 Jelly Bean z nakładką TouchWiz Nature UX, w jaki tablet miał być wyposażony. Co więcej, tablet na opakowaniu zawsze widoczny był z pewnej perspektywy, a nie jak tu, na wprost.

A co Wy dziwnego zauważyliście jeszcze na tych zdjęciach? Ja, po krótkiej analizie, jestem pewien, że nie są one prawdziwe. Odpowiedź na pytanie „Jakie tablety zaprezentuje w najbliższym czasie Samsung?” powinna pojawić się już za niecały miesiąc, kiedy rozpoczną się targi MWC 2013.

źródło: PhoneArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *