Samsung Galaxy Note 8.0, najnowszy tablet z 8-calowym ekranem i rysikiem S-Pen został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany przez producenta i z pewnością będzie gościł w większości newsów przez najbliższe kilka dni. Dzięki serwisowi LaptopMag możemy zobaczyć jedną z pierwszych wideo-prezentacji, która między innymi pokazuje wygląd i nowe funkcje tabletu.

Na niespełna 3-minutowym filmiku redaktor serwisu LaptopMag zaprezentował nowy tablet Samsunga w pełnej okazałości. Wreszcie możemy zobaczyć jak tablet wygląda w rzeczywistości (a nie tylko na zdjęciach) i jak leży w dłoni. A propos tego drugiego, Galaxy Note 8.0 ma niemal taką samą szerokość co iPad mini, więc dorosła osoba, bez problemu będzie mogła chwycić go jedną dłonią i obsługiwać drugą, trzymając w niej rysik S-Pen.

Co ciekawe, Galaxy Note 8.0 jest pierwszym urządzeniem z rodziny Note, gdzie rysik działa na płytkach dotykowych „Menu” i „Wstecz”, umieszczonych po obu stronach przycisku Home. Do tej pory, np. w Galaxy Note II nie było to możliwie i trzeba było pomagać sobie palcem. Nawiasem mówiąc, właśnie tej funkcjonalności w przypadku 2. generacji tabletofonu brakuje mi najbardziej.

Galaxy Note 8.0 to idealne urządzenie dla osób, dla których tabletofon Galaxy Note II z 5,5-calowym ekranem jest za mały, a Galaxy Note 10.1 za duży i za ciężki (w sumie to zastanawiam się ile takich osób jest :)).

samsung-galaxy-note-8-10

Rozszerzono możliwości funkcji Air View, za pomocą której możemy w szybki sposób podejrzeć wybrane treści multimedialne, po prostu kierując wskaźnik rysika na wybrany element. Teraz funkcja działa nie tylko w skrzynce e-mial czy galerii, ale także w zewnętrznych programach jak chociażby Flipboard.

W połowie filmu zaprezentowano znaną już funkcję Multi-Window (Multi-View), umożliwiającą podzielenie ekranu na dwie części i jednoczesne otworzenie dwóch aplikacji. Zostało to pokazane na przykładzie przeglądarki Chrome i klienta poczty elektronicznej. Jak widać działa to całkiem sprawnie, lecz nadal istnieje ograniczenie w postaci niewielkiej ilości aplikacji, które możemy uruchomić w „dwuokienkowym” trybie.

Nowością jest także aplikacja Awesome Note, która jest czymś w rodzaju rozbudowanego menedżera notatek. Możemy dodawać, usuwać i edytować różne rodzaje notatek i magazynować je w różnych zakładkach.

Najciekawszą, nową opcją jest tryb Reading mode, który uruchamiamy z paska powiadomień. Z pewnością polubią go osoby, które lubią uwielbiają czytać i używają tabletu jako przenośnego czytnika e-book’ów. Reading mode (w polskiej wersji będzie to „Tryb czytania”?) zmienia kontrast, jasność i temperaturę wyświetlanych kolorów na ekranie tak, by wyświetlane litery były czytelne i widoczne w niekorzystnych warunkach oświetleniowych.

Z pewnością jutro pojawią się kolejne rewelacje na temat Samsunga Galaxy Note 8.0, bo będzie on oficjalnie wystawiony na targach MWC 2013 w Barcelonie. Niestety nie ma nas w słonecznej Katalonii, ale postaramy się na bieżąco Was informować o nowym tablecie Samsunga i innych nowościach, które zostaną zaprezentowane na targach.

źródło: LaptopMag

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *