Niedawno pisaliśmy o kompaktowej wersji Samsunga Galaxy S 4, która będzie posiadała dopisek „mini”. Jak dotąd nie znana była nam szczegółowa specyfikacja tego urządzenia, bo oprócz bardziej oczywistych danych jak 4,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD czy obecność Androida 4.2.2 Jelly Bean, nadal zagadką zostawał między innymi procesor. Według najnowszych doniesień sercem Galaxy S 4 mini będzie układ Exynos 5210.

Samsung jak do tej pory zaprezentował dwa układy o nazwie Exynos 5. Jest nim dwurdzeniowy Exynos 5250 montowany dotychczas w tablecie Nexus 10 oraz czterordzeniowy Exynos 5410 Octa, znalazł zastosowanie w ostatnio zaprezentowanym flagowcu koreańskiego producenta – Samsungu Galaxy S 4. Wydaję się, że do tej dwójki, dołączy trzeci procesor – Exynos 5210, który podobno będzie stosowany w mniejszej odsłonie Galaxy S 4.

Exynos 5210 będzie dwurdzeniowym układem opartym na  ARM Cortex-A15 o taktowaniu  1,6 GHz. Taka jednostka zapewne sporą i wystarczającą na obecne czasy wydajność przy zachowaniu dosyć niskiego poboru energii.

Nadal jednak nie wiadomo jaki procesor graficzny zasiądzie w tym urządzeniu. Być może będzie to czterordzeniowy Mali T604 jak w przypadku Nexus’a 10? Wszystko okaże się już wkrótce, a najpóźniej na początku wakacji, kiedy to Samsung Galaxy S 4 mini zostanie oficjalnie zaprezentowany.

źródło: GSMArena

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *